13.9.17

Hana Mazancová: Jezdí po republice a odrazuje děti od drog. 'Drahý a neúčinný špás,' kritizují Protidrogový vlak odborníci

Protidrogový vlak brázdí koleje Česka už několik let, a to ne s právě malým cílem. Původním povoláním designér Pavel Tůma věří, že program odehrávající se v několika vagonech vlaku má tu sílu, že odradí děti od užívání drog. S tím ovšem dlouhodobě nesouhlasí odborníci i ministerstvo školství a aktivně sepisují zprávy nejen o neúčinnosti programu, ale také o jeho škodlivosti. „Úředníci jsou žabáci na prameni tohohle státu,“ reaguje majitel vlaku.

Z článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

Zastrašování, manipulace, špatná volba metod práce a odbornost lektorů. To jsou některé z výtek, kvůli kterým ministerstvo školství – a to i přes opakovaná jednání s Tůmou – odmítlo projekt finančně podpořit či ho jakkoli jinak zaštítit, a to i přes nejmodernější formy a přitažlivé technologie, které Protidrogový vlak používá (viz box Výtky ministerstva školství). Pro server iROZHLAS.cz resort aktuálně uvedl, že si za svým stanoviskem i nadále stojí.

Michal Miovský, profesor a přednosta Kliniky adiktologie na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy, který projekt Protidrogového vlaku sleduje od počátku, navíc tvrdí, že k Protidrogovému vlaku není standardně dostupná odborná dokumentace, kterou by měl každý preventivní program mít. Žádal o ni naposledy letos, když se byl ve vlaku podívat, byl prý ale odkázán na webové stránky projektu.

Žádné komentáře:

Okomentovat