29.9.17

DVTV: Domácí úkoly jsou zlo a známky nedávají smysl, berou radost z objevování, říká zakladatel školy

Chceme, aby dítě školou žilo, aby ji milovalo, klasickou státní školu si dítě často postaví mimo sebe, říká zakladatel soukromé ZŠ Heuréka Jan Kala. Dodává, že nechce dostat děti tzv. do "lajny", naopak chce, aby si děti samy našly svůj vnitřní klid a své hodnoty. Výuka v jeho škole neprobíhá klasickým výkladem učitele, děti si kladou samy otázky a nacházejí řešení.

5 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...

Celkem bych chápal, že se rozhovory s jedinečnými vizionáři budou recyklovat s roční periodicitou. Ale moc nechápu, proč na konci září...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Chceme, aby dítě školou žilo, aby ji milovalo

Dítě má milovat svoje rodiče a svoje sourozence. Má mít rádo svoje příbuzné a také kamarády. Může mít oblíbené činnosti, jídlo, knihy, hudbu, filmy...
Ale milovat instituci?
Takhle kdyby děti měly po vzoru svých průvodců milovat ředitele školy, to by bylo něco jiného, samozřejmě. To jen ulítlí pytlici milují berní úřad, kancelář prezidenta republiky a poslaneckou sněmovnu komplet. Především pak řečniště a bufet.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Ano ano. A tento skoro sabathialni system znicil cele generace. Jdu plakat.

Nicka Pytlik řekl(a)...

To se jeden čas také milovával jeden předvoj jedné třídy a jeho generální tajemník i s celým předsednictvem. Zkraje radostně, pak už jen neradostně.
A tak už jen v duchu dnešní překotně se měnící doby:
'Jak miluješ naši školu, Maruško?'
'Miluji ji, jak jen žákyně může milovat svoji školu, pane řediteli!'
'???'
'Jako máslo...'

Unknown řekl(a)...

Rodiče s tím souhlasí?

Okomentovat