4.9.17

Anketa: 25 slov, která neexistovala před 25 lety (nebo znamenala něco jiného)

Miloš Čermák na sociální síti Facebook žádá o vyplnění ankety: Moje žena si chystá přednášku o kritickém myšlení v inovacích (pro studenty VŠE) a při té příležitosti jsme se pustili do debaty, která slova, značky atd. neexistovaly před 25 lety, kdy jsme plus mínus oba končili vysokou školu, a které přitom minulé čtvrtstoletí nejvíc ovlivnily.

Miloš Čermák pokračuje:

 Došli jsme nakonec k následujícímu seznamu:

Smartphone, Google, SMS, Viagra, Segway, blog, wifi, sattelite navigation, iPod, iPhone, sharing, cloud, hater, speed dating, drone, crowd, hipster, YouTube, 3d printing, tweet, like, selfie, Bitcoin, Uber, Harry Potter.

Pomozte seznam vylepšit/dokončit! Kterých 5 slov podle vás na seznam NEPOCHYBNĚ patří? A které tam chybí? Vyplňte v superkrátkém dotazníku. Díky!

Od včerejška už vyplňují odběratelé mého newsletteru, takže už tam je slušný základ výsledných dat. Můžete na výsledky kliknout po vyplnění.3 komentáře:

Unknown řekl(a)...

Zapomněli jste tunelování.

Nicka Pytlik řekl(a)...

25 slov, která neexistovala před 25 lety (nebo znamenala něco jiného)

Pro pytliky to je tak nějak obtížně uchopitelné zadání. Nebo lépe ty příklady. Mnohá slova jsou v angličtině přece už delší dobu, než jen 25 let, a s pořád stejným významem. To tuší i pytlici.
Namátkou služba, krátký, zpráva, mračno, dav... a mnohá další. A Jindřichů Hrnčířů běhá po světě jistě celá řada. Určitě jsou mnozí už i v důchodu.
To čeština to má onačejší. Třeba taková kompetence. Nebo pravda, slib, odpovědnost...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Zcela bez významu je už slovo priorita.

Okomentovat