27.8.17

Ze sociálních sítí: iPad nebo tablet s Windows

7 komentářů:

PUR řekl(a)...

No jo ... výzva 51 :-)
Abychom splnili podmínky, tak jsme si pořídili 1 ks (slovy jeden kus) tabletu. Zbytek byl 10 kusů notebooků Dell Inspiron s dotykovým monitorem. To mají učitelé jako služební notebooky. Vcelku dost využívané.
U nás by se dal hrát tabletový pingpong leda o zeď. A hrát jej s notebooky by byl opruz, přece jen jsou dost těžké.
PUR

PUR řekl(a)...

Ááá ... teď jsem si všiml, že se píše o tabletech s Windows. To nebyl náš případ, my máme Android.
PUR

Eva Adamová řekl(a)...

Na naší škole jsme pořídil 18 konvertibilních notebooků s OS Windows. Nikoliv však pro učitele, ale pro žáky. On totiž v roce 2015 už u nás byl každý učitel solidním školním notebookem vybaven. S žáky tyto dotykové notebooky ve výuce intenzivně využíváme.
Spíše by mne zajímalo, co dělají na školách učitelé s iPady, když Chládkem avizované peníze na tablety pro žáky z fondů EU už jaksi nedorazily, protože tabletománie mezitím pominula a ve fondech EU ji nahradila inkluzománie. Hrají na nich děti a vnuci učitelů hry, tak jako je tomu na sousední škole?

Libor Klubal řekl(a)...

Zkuste se podívat na stranky ipadvevyuce.cz, ipadvetride.cz, cojsemvyzkousela.cz, zsplana.cz, i-sen.cz, ipadvhodine.cz a uvidite priklady konkretniho pouziti. A to jsem spoustu stranek neuvedl. Nebo taky vyzkousejte hastagy #ipaded #ipadedcz #ade2017 #classroomclips a spoustu dalsich. Mozna ze prave obrovska celosvetova komunita kolem iPadu ve vzdelavani jim dava velkou vyhodu. Ale urcite se tady najde nekdo, kdo uvede priklady stranek a hashtagu pro jine platformy.

Jen se obavam, ze rozpoutavame zbytecny flame. Ono to prece neni o konkretni technologii, ale o pedagogickem pristupu. Nebo ne?

Eva Adamová řekl(a)...

Ale tak samozřejmě, že i pro iPady se najde hromada aplikací. Jen si přiznejme, že někdy jsou způsoby využití počítačů, tabletů a interaktivních tabulí ve výuce natolik zcestné a neefektivní, že se to za inspirativní nápad vůbec považovat nedá. On ten zmiňovaný pedagogický přístup totiž mnohdy vůbec není o technologiích.

Ale vraťme se k výzvě 51. Ta byla od počátku deklarována jako jakýsi start hromadného využití tabletů ve výuce na našich školách. V rámci této výzvy se měli s tablety naučit pracovat učitelé a pak měly dle MŠMT a Chládka následovat další výzvy, ze kterých by bylo možné tablety kupovat ne pro učitele, ale pro žáky. Jenže k tomu už evidentně nedošlo. Kdo si v té době přečetl dokumenty k novému programovému období, musel tušit, že v prioritní ose 3 téměř vše půjde na inkluzi, o tabletech a využití ICT obecně ve školách tam nebylo ani štěku. Takže jsme uvízli na půli cesty, což se ovšem ve školství v poslední době stalo pravidlem. A tak učitelé na mnoha školách vlastní své iPady, ale protože je nemají k dispozici pro žáky v dostatečném počtu, protože školy na ně nemají peníze, jsou jim v podstatě k ničemu. Docela by mne zajímal průzkum na kolika školách dokázali na výzvu 51 smysluplně navázat, ať už pořizovali iPady nebo Androidy nebo cokoliv jiného.

Jana Karvaiová řekl(a)...

U nas zadne tablety ani nemame. A o jeden notas se perou 2-3 ucitele.Jedna IT ucebna od letoska zruesena, protze skola financne neutahne placene aktualizace SW ani obnovu materialni.

Nicka Pytlik řekl(a)...

skola financne neutahne placene aktualizace SW...

A proč za ten eswé platíte? Vše, co pytlici potřebují k výuce, je zadarmo!!!
Jako u toho mauntfíldu. Tedy až na ten operační systém. Ale do toho se pytlici nemontují.

...ani obnovu materiální.

Pytlici to moc nesledují, ale to vážně nejsou na háwé nějaké šablony, či co?

Okomentovat