25.8.17

Vojtěch Koval: Školské odbory se domlouvají na protestu. Ministr Pilný akci nechápe

Předsednictvo školských odborů začalo ve čtvrtek jednat o tom, jestli učitelé budou 1. září protestovat. Odborářům, ale i zástupcům vysokých škol a asociací ve vzdělávání se nelíbí, že stále není jasné, o kolik se zvýší platy učitelů, a to především v regionálním školství a na vysokých školách.

Z článku v iROZHLAS.cz vybíráme:

„Panu ministrovi jsem dal, to, co zbylo po propadu kariérního řádu v parlamentu, to je 1761 milionů korun, které v tom rozpočtu zůstaly a může si je libovolně rozdělit,“ řekl Pilný. Podle něj je věcí ministra školství, že dal přednost podpoře projektu inkluze, který se podle Pilného výrazně zdražil.

„Zároveň, aby rozebral ten kariérní řád a dával tam nějaké peníze na zbytky kariérního řádu a ani korunu na vysoké školy, to je poslední materiál, který jsme dostali na ministerstvu financí, to je jeho věc. A jestli chtějí odboráři někde demonstrovat kvůli vysokým školám, tak by měli začít u ministerstva školství,“ řek ministr financí Radiožurnálu.

O platech pro učitele se ale podle Pilného ještě bude jednat. „Úplně přesně nevím, proč se tyhle akce dělají v okamžiku, kdy není nic rozhodnuto. Když mluvíme o platech regionálních učitelů, tak přece vědí, že ve státním rozpočtu je 12,5 miliardy, která je dána na plošné rozdělení téměř do všech skupin zaměstnanců, včetně učitelů,“ doplnil ministr.


1 komentář:

Unknown řekl(a)...

"o kolik se zvýší platy učitelů"

To pana ministra zřejmě asi moc nezajímá. Jeho prioritou je evidentně přehodit výhybku. V překladu to znamená prosadit čerpání peněz do jiných kapes. Učitelské to asi nebudou.

Okomentovat