23.8.17

Varianty: Hledáme základní školy pro ověřování metodiky Active Citizens

Základním školám nabízí vzdělávací program Varianty Člověk v tísni, o.p.s. možnost zapojení do projektu CIVIS: zaostřeno na občanské a sociální kompetence. V rámci projektu mohou školy pomoci ověřovat metodiku Active Citizens (British Council), která se zabývá občanským vzděláváním a výchovou k demokracii a vychází z celosvětového programu Active Citizens.

V rámci rámci ověřování metodiky se počítá s vytvořením žákovských týmů, které se budou pravidelně scházet pod vedením učitelů školy s cílem uspořádat jednorázovou komunitní veřejně prospěšnou akci. Metodika „Active Citizens“ shrnuje principy aktivního občanství a nabízí 47 aktivit, které jsou seřazeny do pěti okruhů: identita, dialog, společnost, komunitní plánování, realizace komunitního projektu. Učitelé mohou vybírat aktivity, které je zaujaly a které se hodí pro konkrétní skupinu žáků, doporučujeme však okruhy procházet postupně. Jak metodika zafungovala na středních školách v letech 2012–2013, se můžete podívat zde.Ideální počet zapojených žáků je 12 z různých tříd druhého stupně ZŠ v intenzitě setkávání jednou týdně na 1-2 vyučovací hodiny po dobu jednoho školního roku. Možností zapojení je více, rádi je s Vámi probereme osobně a přizpůsobíme potřebám školy.

Celková odměna pro školu činí 5000 Kč/měsíc ve školním roce 2017/2018 (vypláceno formou DPP pro zapojené pedagogy).

Další informace najdete v souboru ke stažení. V případě zájmu o spolupráci kontakujte metodičku projektu Anetu Horkou: aneta.horka@clovekvtisni.cz, tel: 739 220 599.

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Celková odměna pro školu činí 5000 Kč/měsíc...
(vypláceno formou DPP pro zapojené pedagogy).


A jaká je odměna pro zapojené žáky? Dobrý pocit z ulití se z písemky?

Vít Tomis řekl(a)...

Aktivisty do neziskovek je treba vychovavat od detstvi.

Okomentovat