24.8.17

Renáta Bohuslavová: Učitelé hrozí stávkou, pokud jim vláda nepřidá, jak slíbila

Školy i univerzity chtějí přidat 15,5 miliard korun, nic z toho však možná vůbec nedostanou. Ministr financí Ivan Pilný (ANO) totiž prohlásil, že na platy učitelů v rozpočtu pro rok 2018 peníze zatím nejsou, a to i přesto, že premiér Bohuslav Sobotka slíbil, že učitelům vláda přidá již od listopadu. Akademikům zase vláda 4,5 miliardy slíbila již na jaře a zároveň stále opakuje, že peníze na platy učitelů jsou prioritou.


Z článku v Echo24.cz vybíráme:

Pokud se peníze nenajdou, odbory a učitelé hrozí i stávkou. „Někteří mě vyzývají ať od čtvrtého září vyhlásíme stávku, ale já říkám, že když se jedná, tak se tyto věci nevyhlašují. Ale i tento scénář si připravit musíme, kdyby k tomu mělo dojít, tak to nemůžeme udělat ze dne na den,“ řekl pro Echo24 předseda školských odborů František Dobšík. Dodal, že ale nechce, aby to vypadalo, že chtějí někomu vyhrožovat.

„Z toho, co vím, jsme přesvědčeni, že peníze pro učitele v rozpočtu jsou,“ doplnil s tím, že důležitá jsou pro něj především slova premiéra Sobotky. 4. září se schází vláda, která rozhodne, zda a kolik peněz na platy učitelů i akademiků půjde. Na základě výsledku bude reakce odborů podle Dobšíka následovat.

2 komentáře:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Odbory bezesporu existují, existují však také odboráři? Bafuňáři odmítají zveřejnit počet členů ČMOS. Proč?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici už nehodlají stavět barikády za zvýšení platů kolegům, kteří je mají nezanedbatelně a setrvale dlouhodobě vyšší než oni. Aby pak byli kdejakým tajtrlíkem osočováni z karierismu.

Okomentovat