7.8.17

Radiožurnál: Přes polovinu žádostí nových soukromých škol neprošlo. Stát by neměl zasahovat, míní odborníci

V Česku je asi 180 soukromých základních škol. Pro své děti je vyhledávají rodiče, kterým se stávající způsob výuky na státních školách nelíbí, nebo kteří preferují alternativní způsoby vzdělávání. Od září vznikne dalších jedenadvacet nových soukromých zařízení. Mohlo jich být víc, jenže ministerstvo školství dalších skoro třicet žádostí zamítlo. Míst v klasických školách je prý dost. Rozhovor s členem školské komise Svazu měst a obcí a nezávislým starostou Kamýku nad Vltavou Petrem Haladou o soukromých základních školách moderoval Jiří Chum.
Doprovodný článek na webu Českého rozhlasu
2 komentáře:

CatCatherine25 řekl(a)...

"Pro své děti je vyhledávají rodiče, kterým se stávající způsob výuky na státních školách nelíbí, nebo kteří preferují alternativní způsoby vzdělávání."

Pro své děti je pod různými záminkami vyhledávají hlavně rodiče, kterým se nelíbí inkluzivní vzdělávání na veřejných školách.

Fanda Moudry řekl(a)...

Mají strach z toho, aby se jejich dětičky "neumazaly" od těch sociálně slabých a "nestýkaly se" s dětmi se specifickými poruchami učení. K tomu jim slouží soukromé školství a víceletá gymnázia.

Okomentovat