2.8.17

Novinky.cz: Některé školy se budou připravovat na ozbrojený útok

Středočeský kraj chce připravit učitele i žáky na možný útok ozbrojeného pachatele. Nyní na vybraných školách provádí bezpečnostní audit, na podzim na něj naváže nácvik správného postupu při krizových situacích. Školení bude probíhat na všech ústavech zřizovaných krajem.

Z článku na Novinky.cz vybíráme:

Studenti by si měli v rámci auditu vyzkoušet i nácvik, při kterém se do škol někdo pokusí cíleně proniknout. Bude se při něm zjišťovat, kam až by se dostal. Výsledky tohoto takzvaného terénního bezpečnostního auditu, který se bude konat v září, školy dostanou spolu s dalšími výstupy o měsíc později.

„V říjnu školy dostanou výsledky bezpečnostního auditu a během října a listopadu bude ve spolupráci s policií následovat nácvik se studenty a pedagogickým sborem. Každá škola dostane doporučení, co má zlepšit,“ pokračoval Rakušan.

Z celé akce vzejdou také zásahové karty pro policii, které jasně definují pohyb studentů při krizové situaci i místo, kde se v těchto případech shromáždí. „Nehrajeme si na vojáky, nechceme ze škol dělat pevnosti, chceme být pouze připraveni na aktuální hrozby,“ vysvětlil dále Rakušan.5 komentářů:

Tantris1978 řekl(a)...

Jo, ředitele a zástupce už Magistrát nahrál na nějaký seminář k tomuto tématu. Na konci pan lektor začal rozdávat kontakty na svou (?) agenturu... a super! Audit v září! Geniální!

Tantris1978 řekl(a)...

Nahnal ne nahrál.

Fanda Moudry řekl(a)...

Utíkej, schovej se, bojuj!

CatCatherine25 řekl(a)...

Proti komu budou útočit?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Bravo, paní CatCatherine! Bravooo!!!

Okomentovat