23.8.17

Novinky.cz: MŠMT se stále nedohodlo s ministerstvem financí na rozpočtu pro školství

Ministerstvo školství v čele se Stanislavem Štechem (ČSSD) se stále nedohodlo s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO) na rozpočtu pro školství na příští rok. Bude se odvíjet od toho, jak se budou zvyšovat platy učitelů a dalších státních zaměstnanců. Po úterním jednání na resortu financí to řekl politický náměstek ministra školství Petr Pavlík.

Z článku v Novinky.cz vybíráme:

Letos školství hospodaří s rozpočtem 148 miliard korun, na příští rok požadovala bývalá ministryně Kateřina Valachová (ČSSD) 172 miliard. Ministerstvo financí ve svém květnovém návrhu počítalo se zhruba 160 miliardami korun. Požadavky resortu školství podle něj překračují současný návrh výdajů na rok 2018 přibližně o 14 miliard Kč.

„Konkrétní částky se budou odvíjet od toho, jak rozhodne vláda, protože otázka platová je největší podíl financí,” řekl Pavlík. Ministerstvo školství podle něj trvá na původních požadavcích a bude je prosazovat „v co nejširší míře”.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

bude je prosazovat „v co nejširší míře”

'Bude je prosazovat' je druhý stupeň k prvnímu, to jest 'bude se snažit je prosazovat'. Třetí stupeň 'prosadí je' už ale nastal. Říkali dnes v rádiu, že učitelé dostanou přidáno. Dovětek, že se neví kdy a kolik, už pytlici neslyšeli.

Okomentovat