1.8.17

Michaela Bůnová: Školské odbory a zástupci vysokých škol budou protestovat kvůli platům

Školské odbory a zástupci vysokých škol a asociací ve vzdělávání budou 1. září společně protestovat kvůli platům učitelů. Dohodli se na tom na společné schůzce, která se konala v úterý.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Sešli se zástupci od mateřských školek až po vysoké školy. Schůze navázala na jednání, která se konala také loni před přípravou státního rozpočtu. Už tehdy jsme upozorňovali, že se nám některé jeho položky jevily nedostatečné, situace se bohužel znovu opakuje, politici opět zklamali,“ vysvětlil iDNES.cz předseda Českomoravského odborového svazu František Dobšík.

Na 1. září proto školské odbory spolu s Radou vysokých škol, Českou konferencí rektorů nebo například Asociací ředitelů gymnázií svolaly shromáždění, na které chtějí pozvat také představitele vlády.

5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici protestují už leta letoucí.
Vždycky večer se zavřou ve špajzu, a hezky potmě šeptem zvolají od plic 'třikrát hambááá'!

V. řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
V. řekl(a)...

Školské odbory jsou prodlouženou rukou ČSSD. Jediný rozumný krok, který odbory můžou udělat, je zrušit se.
Ale to by pár lidí, kteří zastupujou zanedbatelné množství opravdových učitelů, přišlo o svůj fiktivní vliv a hlavně o své příjmy.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Není to tak dávno, co si Dobšík "chrochtal blahem", jak má všechno domluveno s Valachovou i Sobotkou. A není to tak dávno, co tvrdil, že jsem dostali 10 %. Odbory nemají moji důvěru.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Hlavně dobré tričko...

Okomentovat