7.8.17

Markéta Hronová: Peníze připravené pro učitele nejspíš půjdou na inkluzi. O jejich osudu vláda definitivně rozhodne na konci srpna

Ministr školství Stanislav Štech sliboval, že přestože poslanci odmítli kariérní řád, bude se snažit k učitelům slíbené peníze dostat. Po jednání s ministerstvem financí to ale vypadá, že to bude zřejmě jen malý zlomek. Ministerstvo financí chce, aby se peníze použily na opatření spojená s inkluzí, kde prostředky chybí. Peníze se podle informací HN zřejmě dostanou jen ke zkušeným učitelům, kteří budou ve škole pomáhat absolventům pedagogických fakult.

Z článku v iHNed.cz vybíráme:

Ministr školství Stanislav Štech (ČSSD) ještě před shozením kariérního řádu říkal, že se bude snažit dostat peníze vyčleněné na kariérní řád k učitelům i v případě, že přes politiky neprojde. Nyní to ale vypadá, že k pedagogům doputuje jen jejich část. "Záleží na vyjednávání s ministrem financí a hlavně na rozhodnutí vlády. Každopádně budu dělat maximum, abychom zaplatili alespoň uvádějící učitele," řekl k tomu Štech. Uvádějící učitelé mají být zkušení pedagogové, kteří budou ve školách pomáhat čerstvě přijatým absolventům. Výplata by se jim měla zvýšit o tři tisíce měsíčně. To je ale jen zlomek z původně plánovaných 400 milionů. Ty měly putovat ještě k začínajícím učitelům, aby se mohli zdokonalit v oblasti, kde si třeba nejsou jistí. Přidáno ale měli dostat také třídní učitelé a výchovní poradci, ti společně s metodiky prevence měli mít také snížené úvazky. Podle informací HN k tomu ale nejspíše nedojde, "jejich" peníze bude muset ministerstvo školství použít na inkluzi.

2 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

No ono taky kde vzít a nekrást? Inkluze = peníze , které musí jít za dítětem. Platy = nebylo nic schváleno, tudíž volba je jasná.Na malou chvilku jsme něco vyřešili. Co bude potom?

CatCatherine25 řekl(a)...

Jak ty peníze půjdou "na inkluzi"? To se využijí pro další nekvalifikované asistenty, kteří budou ve školách spíše překážet, než aby se daly kvalifikovanýcm učitelům, kteří odváději práci na vysoké odborné úrovni?

Okomentovat