24.8.17

Markéta Hronová: Některé původně odmítnuté soukromé školy nakonec dostaly povolení ke vzniku. Těsně před začátkem školního roku

Ministerstvo školství se na poslední chvíli rozhodlo některým žadatelům o soukromou školu i přes původní zamítnutí nakonec vyhovět. Ředitelé tak mají na přípravu otevření školy tři týdny, což naprostá většina z nich nestíhá. Resort školství letos posuzuje žádosti o vznik soukromých základních škol přísněji než dříve, argumentuje tím, že na okolních veřejných školách je dost míst.

Z článku v iHNed.cz vybíráme:

Libor Daňhel ze Zlína se také až v srpnu dozvěděl, že školu nakonec otevřít může, už mu to ale nebylo nic platné. Prostory, které měl předdomluvené, mezitím zabrala jiná soukromá základní škola.

"Nemám kde učit, takže zahájit školní rok nemohu. Podal jsem žádost, jestli mi ministerstvo školství povolí školu otevřít od září příštího roku," popisuje Daňhel. Měla to být fakultní škola, ale Univerzita Tomáše Bati nemohla čekat, jestli dostanou povolení, nebo ne. Nakonec dostal přednost projekt senátora Ivo Valenty Academic School, základní škola s dvojjazyčnou výukou.

Daňhel je přesvědčený, že ministerstvo školství schválně nekonalo a nechalo vyřízení žádostí na poslední chvíli. V červenci na ně dokonce podal žalobu za nečinnost a za pár týdnů pak povolení dostal.
1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Zabývá se třeba takové ministerstvo zemědělstí tím, kdo všechno pšenku zasadí, a stanovuje maximální počet pekařství na tisíc obyvatel obce?
Nechť si školu provozuje každý, kdo zaznamená vnuknutí, že je k tomu povolán.
Pytlici by se nebránili ani principu CŽTŠ (Co Žák, To Škola).

Okomentovat