2.8.17

Kristýna Šopfová: Vláda tápe, jak zapojit občany do veřejného života. Chvojkův návrh kritizují hlavně neziskovky

Vyvolat v lidech zájem o veřejné dění a aktivně je do něj zapojit se nepodaří ani současné vládě. Základní rámec sice předloží koncem září ministr pro lidská práva Jan Chvojka, ale s jeho materiálem zásadně nesouhlasí desítky neziskových organizací, které dlouhodobě volají po otevřené diskuzi.

Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

Od současné podoby základního rámce se řada nevládních organizací distancovala, vidí v něm velké nedostatky. "Není to vůbec transparentní. Pod materiálem není nikdo podepsaný. V popisu současného stavu občanského vzdělávání se odvoláváte na praxi autorů, ale nevíme, o koho jde. Druhá věc je, že tu vlastně žádný popis aktuální situace není," řekl v diskuzi ředitel Institutu pro křesťansko-demokratickou politiku Jan Šmídek.

Chvojka rámec v září předloží navzdory nesouhlasu. Konec funkčního období vlády prosazení návrhu podle něj neovlivní. Připomínky vzešlé ze semináře slíbil zohlednit, ovšem tvorba ucelené koncepce může podle náměstka Davida Beňáka trvat i čtyři roky.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Vyvolat v lidech zájem o veřejné dění a aktivně je do něj zapojit se nepodaří ani současné vládě.

Tak ona je to také jedna z vládních priorit. A nejspíš i déle trvající. Něco jako vzdělání? Že se pořád nedaří a nedaří.
To je tak, když se zavrhnou lety osvědčené postupy. Takže pánové, je nutno začít znovuzaložením uličních výborů, obnovit tradici prvomájových průvodů a brigád na zvelebování veřejného prostranství, a hlavně, hlavně ta výzdoba ku příležitosti různých výročí... Pro začátek zkoukněte instruktážní film Báječná léta pod psa.

Okomentovat