1.8.17

Kateřina Valachová: Maturita z matiky jako ústavní problém?

Poslankyně za ANO Ivana Dobešová se postavila do čela „boje“ proti povinné maturitě z matematiky a „žene“ to k Ústavnímu soudu. Důvodem jistě není láska paní poslankyně k mladé české generaci. Spíše jsou v tom volby.


Z článku na Blog.iDNES.cz vybíráme:

Ovšem tradice maturitní zkoušky je u nás pevná a kdo by na věc šel takto důsledně, zřejmě by u oné většiny neuspěl. Takže je důslednost odložena a stížnost směřuje pouze proti matematice.

Jenže logika matematiky jako maturitního předmětu na naprosté většině středních škol je ale jasná. Čeština je základ a je to významný pojící prvek národa. Cizí jazyk je nutný pro schopnost orientovat se a vůbec fungovat v moderním světě. A matematika je mechanismus, který učí mladé lidi soustavnosti, samostatnosti a umění řešit problémy logicky, pečlivě a se vší důsledností. Protože matematika má jednu skvělou vlastnost – neodpouští nejmenší chybu v metodě a nejmenší nepozornost. Ty jsou vždy odhalené a v konečném výsledku se vymstí. Ano, přesně takto jednoduché to je. Tato triáda předmětů má jasnou logiku.
3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

A nač maturita z češtiny?
Cesky umět každá truhlyk!

Fanda Moudry řekl(a)...

Nač cizí jazyk? V montovnách ho netřeba!

CatCatherine25 řekl(a)...

V montovnách bude pěkný jazykový mišmaš. Doporučovsla bych zavést arabštinu.

Okomentovat