24.8.17

Josef Kopecký: Učitelům slibuje STAN 45 tisíc měsíčně, občanům jednodušší zákony

S cílem získat 7 až 10 procent hlasů jde do letošních parlamentních voleb hnutí Starostové a nezávislí. „Sedm je základ, deset by byl úspěch,“ řekl iDNES.cz volební lídr STAN Jan Farský. Starostové představili ve čtvrtek padesátistránkový volební program, ve kterém říkají třeba to, že učitelé budou brát 45 tisíc měsíčně a také maximální zjednodušení legislativy.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Mluvíme o sto třiceti procentech průměrné mzdy za první rok vlády a jako dalším cíli 45 tisících korunách,“ řekl předseda hnutí Petr Gazdík, sám bývalý učitel.

„Budoucnost naší země je odvislá kvality našeho školství,“ uvedl. Jinak bude Česká republika zaostávat a budou se na nás z Asie jezdit dívat jako na zaostávající skanzen. Rektor Filosofické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně označil za legitimní diskusi o školném na vysokých školách.

Gazdík se vyslovil také pro revizi programu inkluze, ze které se podle něj pro některé učitele stalo sprosté slovo. Měla by se podle něj například více zohledňovat více míra postižení žáků, o jejichž integrace do třídy jde a zde je to pro ně přínos, protože - jak dodal - děti dokáží být také někdy velmi zlé.

8 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

A to pytlici učitelům slibují plat 60 tisíc měsíčně a minimum zákonů.
Tak nějak asi dvacet. A ne víc než čtyřicet vyhlášek.

Unknown řekl(a)...

Pytlíci jsou rozumné bytosti. Všiml jsem si toho již před mnoha lety v diskusích. Děkuji jim tímto k vyslovené částce "60 000,-Kč. Velice si toho vážím.

Ekonomika roste 4,5%, nezaměstnanost je 4%, inflace 2,5% a to vedlo 3 naše mladé kolegy k opuštění "prosperujícího školství". Odešli jinam a to za plat přesahující plat učitelů právě odcházejících do důchodu. Na škole jsem na 8 tříd zůstal jediný matematik. Nějak ve svém věku už nemám sílu někam utíkat. Za 3 měsíce ředitelství nebylo schopno nikoho sehnat. Tato aprobace je prý nedostatková.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Děkuji jim tímto k vyslovené částce "60 000,-Kč.

Pytlici to nechtěli hned zkraje napálit bodlem, a tak se přidrželi u zdi se svojí vyhlášenou placírkou. Pytlici jsou přesvědčení, že plat učitelů by měl být založen na principu odvození od průměrného platu někoho jiného tak, jak to mají třeba soudci nebo poslanci.
Protože pytlici nejsou naštěstí zatížení ani špetkou megalomanství, vidí to pro příští rok reálně na sedmdesát pět procent základního platu předsedy parlamentního výboru roku minulého. Bez náhrad samozřejmě. Učitelé nejsou žádní vyžírkové!
Protože si pytlici už prve všimli, že vzdělanost národa, jak všichni tvrdí, leží na bedrech učitelů, ředitelům škol a inspektorům by náleželo těch procent padesát.
Ať pytlici nežerou.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tato aprobace je prý nedostatková.

Být pytlici zdravější a přece jen i mladšejší, s radostí by k vám do školy jako učitelé matematiky nastoupili. Učit matematiku je jejich odvěký sen.
Před lety tu příležitost měli. Ale záhy jim byla odňata, protože pytlici netušili ani zbla, že kvalifikovaná výuka matematiky spočívá zejména v přepisování učebnice do sešitu.

Unknown řekl(a)...

Někteří nepytlíkové jsou téhož názoru. Učebnice zavrhli úplně a jali se častěji využívat i jiné metody výuky. Doposavad jim na to nikdo nepřišel, jen občas slyšíme dotaz:"Proč nepoužíváme učebnici"? Ono totiž ovládnutí základu disciplíny není jen tak. Řešení problému, slovních úloh mnohé jedince ve školních lavicích "velmi bolí". A navíc se do škol přesouvají děti se specifickými poruchami učení, které celkově projevují vysoký nezájem o vzdělávací proces.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici ve výuce nepoužívali učebnice nikdy. Neviděli mnoho důvodů, proč by měli zatěžovat rozpočty rodičů svých žáků redundandními výdaji. I z tohoto důvodu používají ve výuce výhradně otevřený softwér.
Tam ale ani tak nešlo o nepoužívání učebnic, tam šlo o to, že jednotlivé pasáže nebyly z učebnice přepisovány do sešitu. Prý si stěžovali rodiče, patrně nějak masově, že dítka toho mají v sešitě málo napsáno.
Ostatně už byla lenost zařazena mezi specifické poruchy učení? Pytliky by zajímala příslušná podpůrná opatření. Jestli by třeba místo asistenta nebyla vhodnější posluhovačka.

Unknown řekl(a)...

Lenost dosud mezi specifické poruchy učení zařazena nebyla.Zato byla definována jako porucha osobnsoti s názvem prokrastinace.
"Prokrastinace je výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Může představovat rizikový fenomén pro duševní zdraví." Wikipedie

Mnoho psychologů na tom dobře vydělává, protože existuje dost lidí, kteří by se této poruchy rádi zbavili jiným způsobem než prací.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Lenost vnímají pytlici jako prokrastinaci na dobu neurčitou. Jedním ze způsobů, jak se jí zbavit, je nenechat se zatížit žádnými povinnostmi. Touto cestou se žactvo již vydalo.

Okomentovat