7.8.17

Jiří X. Doležal: Děti mají na drogy testovat jejich rodiče, ne škola!

Pití alkoholu a užívání dalších drog dětmi se stávají celorepublikově stále palčivějším problémem a různé subjekty se proti tomu stavějí nejrůznějšími, často podivnými akcemi. Na severní Moravě, kde jsou sociálněpatologické jevy tradičně hodně viditelné, budou nyní ve školách testovat střízlivost žáků. Myslím, že je to velká chyba.

Z článku v Reflex.cz vybíráme:

Pokud ho totiž škola začne řešit, dodá tím hříšníkovi aureolu disidenta a hrdiny, do školy budou jezdit opravdoví policajti na opravdový vyšetřování, a výsledkem celého procesu bude, že si děti z celé školy osvojí názor: „Pokud chci zažít nějaké dobrodružství, tak nezbývá nic jiného než chlastat a brát drogy!“ Takže prosím orlovské pedagogy — pokud u nějakého žáka máte podezření, netahejte ho na školní testy, ale předejte tester rodičům spolu s radou, jak jej použít a na jaké adiktologické pracoviště se obrátit, pokud bude drogový problém toho dítěte vyšší intenzity. Dělat z drogové zkušenosti školáka věc veřejnou, školní, je totiž v podstatě reklamou na drogy.1 komentář:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Jenže rodič hodí tester do popelnice a půjčí dítěti klíče od sklepa. Tolerance k chlastu je u nás v rodinách příliš vysoká. (Zdravím z jihu Moravy.)

Okomentovat