7.8.17

Jakub Kotalík: STAN chce pro učitele plat od 37 tisíc či novou vysokou vojenskou školu

Důraz na kvalitní školství a plnění závazků v mezinárodních organizacích slibují Starostové a nezávislí voličům před nadcházejícími sněmovními volbami. Učitelé by si podle STAN zasloužili nejméně 130 procent průměrné mzdy.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Stranické priority, na které chtějí přilákat voliče, představili Starostové na pondělní tiskové konferenci. Z domácích témat je pro STAN tématem číslo jedna školství. „Čeští žáci v mezinárodním srovnání stále klesají,“ uvedl první místopředseda hnutí Vít Rakušan.

Cestou ke zlepšení je podle něj zvednout platy učitelům a vytvořit národní radu pro vzdělávání, která určí dlouhodobou strategii českého školství. To by se mělo zaměřit na spolupráci středních a vysokých škol s firmami a na aplikovanou vědu. Žáky základních škol je pak podle STAN třeba v době informačního přesycení učit kritickému smýšlení.

Navíc by Starostové chtěli ještě více navýšit platy učitelů. „Budeme prosazovat zvýšení na 130 procent průměrné mzdy,“ sdělil Rakušan. Při aktuální průměrné mzdě necelých 28 tisíc korun by to znamenalo plat učitele kolem 37 tisíc.


1 komentář:

CatCatherine25 řekl(a)...

Chtít a mít jsou dvě dost různé věci. Chtít mohou v podstatě cokoliv.

Okomentovat