27.8.17

Helena Bauerová: V milavečské základní škole nezvoní

Objekt, ve kterém sídlí milavečská základní škola, byl postaven v roce 1775. Po úpravě začala budova sloužit od roku 1786 jako škola.

Z článku v Domažlický.Deník.cz vybíráme:

„Škola má dvě třídy, ve kterých jsou spojené ročníky. Jsme škola rodinného typu. Víme o dětech všechno. Nepíší se zde poznámky a v naší škole nezvoní. Vzdělávací program naší školy je na vysoké úrovni. Je omylem se domnívat, že na dvoutřídní škole se děti naučí méně než ve škole městské. Nejen že se naučí totéž, ale získají i větší návyky samostatné práce. Máme zde dívenku z Domažlic postiženou autismem. Chodí sem už pět let a udělala obrovské pokroky. Když měla nastoupit do I. třídy žádná škola v celém Plzeňském kraji o ni nestála,“ řekl Weiner (poznámka redakce: již 15 let ředitel školy).

Žádné komentáře:

Okomentovat