16.8.17

Seznam Zprávy Duel : Václav Klaus ml. proti ministrovi. Duel o inkluzi a jak se změní od září školy

Už rok ve školách platí nová pravidla pro financování inkluzivního vzdělávání. A inkluzi pravděpodobně čekají od září i další změny. Podle ministerstva školství trpí vyhláška technickými nedostatky a resort ji chce upravit. Byla kritika změny společného vzdělávaní na místě? Kolika žákům konkrétně nová pravidla pomohla? A kde naopak selhala? A kolik vlastně stála? Změny také letos čekají předškoláky. Nově budou muset děti povinně absolvovat poslední ročník mateřských škol. A evergreenem je na ministerstvu školství také boj o platy učitelů. Jak si v těchto oblastech rezort vede? Hosty jsou ministr školství za ČSSD Stanislav Štech a školský expert ODS Václav Klaus mladší.Video na webu Seznam Zprávy

4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Bylo by možné, aby nějaká nezávislá autorita, třeba nějaký režisér nebo něčí maminka, informovala pytliky, který z těch dvou pánů má pravdu? Nějak se v tom ti pytlici ztratili.

Petr řekl(a)...

Kdo má pravdu, je značně složité určit. Je však patrno, že jeden z těch pánů se snaží argumentovat fakty, zatímco druhý se povětšinou odvolává na své dojmy.

Jirka řekl(a)...

Pane Petře, teď jste mi zamotal palici víc, než má kolega Pytlik.
Který je podle Vás ten faktik, a který je dojmolog?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici mají radost, že nám nezávislá autorita začala tvořit shluk odborníků na pravdu ve zdejším vzdělávacím systému. Tak ještě aby dorazil Feřtek s Kartousem, ať je to tu komplet
Takže, jeden diskutér se opírá o fakty, a druhý o dojmy. Určit, co z toho je pravda, je podle autority složité. V každém případě se tu tedy podařilo postavit dojmy na roveň faktů. Vše v mlžné oparu neurčitosti. Vida!
Pytlici z toho ale mají fakticky dojem, že jako fakta jsou zde předkládána zbožná přání. Chtělo by to nějakého Nikitu, aby už konečně rozkryl neblahé dopady kultu inkluze. Dřív, než se jí v Karmelitské stihne postavit pomník.

Okomentovat