25.8.17

Barbora Koukalová: Co říkají na rekonstrukci 100 let staré školy architekti? „Katastrofa! A kde jsou sochy?!“

Obec Kamenné Žehrovice byla ještě před několika hodinami obec úplně neznámá, nyní o ní slyšeli všichni, kdo mají účet na sociálních sítích. Přesněji tedy o jejich škole. 118 let stará budova totiž prošla rekonstrukcí schválenou obecní radou, která zvedla mandle nejen laické veřejnosti, ale i těm, kdo se architekturou živí. Co je na rekonstrukci největší chyba? A jak se k ní staví starostka obce?


Z článku v Expres.cz vybíráme:

„Kritici si neuvědomují, že budova školy není zařazena do památkové péče, není památkově chráněná. Fasáda byla už nebezpečná a v havarijním stavu, což je vidět i na fotkách ze dvora, které ale už nikdo neukázal,“ říká Černá. „Společnost zastoupená Alešem Millerem realizovala pro obec návrhy již během minulého volebního období a vždy s nimi byla spokojenost,“ obhajuje starostka studio Qualit projekty, které má rekonstrukci na svědomí.

Rekonstrukce školy se dělala hlavně kvůli zateplení a právě fasáda budovy je to, co čelí největší kritice. Zničili jste celou stavbu a výsledek je zářným příkladem diletantství a amatérismu, rozčilují se uživatelé Facebooku, kteří na oficiálních stránkách základní školy přímo zuří a také snižují škole bodové hodnocení.(...)

Jako noticku ke konci bychom rádi podotkli, že obec Kamenné Žehrovice spadá do okresu Kladno a na Magistrátu města Kladna sedí v odboru stavebně-správního řízení Marcela Millerová, podle místních z okolí, kteří rekonstrukci kritizují, manželka Aleše Millera, jenž zastupuje studio Qualit projekty.

Žádné komentáře:

Okomentovat