8.8.17

Andrea Kučerová, Magdalena Havlíková: Výchova po česku: studentka porovnala názory rodičů s radami odborníků

Rodiči se stáváme bez školení a poučení o výchově. Výzkumům na toto téma se věnují odborníci, výsledky jejich zkoumání se ale často k rodičům nedostanou. Jak moc se liší názory českých rodičů na výchovu od toho, co doporučují experti? To zjišťovala studentka psychologie Andrea Kučerová.


Z článku v Ona.iDNES.cz vybíráme:

Data ukazují poměrně významný trend mezi současnými rodiči, kterým je mediální výchova a zaměření se na bezpečnost na internetu. Více než polovina rodičů uvedla (53 %), že svým dětem vysvětluje bezpečné užívání internetu. Data naznačují, že trend mezi rodiči je spíše silnější rodičovské vedení v mediální výchově, jen 3 % rodičů by svému dítěti nechalo volnou ruku při činnosti na internetu. Je to zajímavé zjištění i pro psychology, v této oblasti by rodiče pravděpodobně ocenili více intervenčních a edukačních programů.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Výchova po česku: studentka porovnala názory rodičů s radami odborníků

Tomu pytlici nerozumějí za mák.
Vycházejí z předpokladu, že jedinými oprávněnými odborníky na výchovu jednoho každého dítěte jsou jeho rodiče. Bohužel na to ti rodiče poslední dobou nějak pozapomínají, a nechávají se zpitomět kdejakým lživýchovným publikátorem.

Okomentovat