8.8.17

Alena Šatrová: Montessori konečně otevřeli dveře do Tábora

Alexandra Partlová na druhý pokus zdolala první bariéru na cestě. Zastupitelé rozhodli, že radní ji mají v záměru podpořit a vydat souhlas.


Z článku v Táborský.Deník.cz vybíráme:

„Celý svět montessori podporuje, tak proč by si ji neměl zasloužit i Tábor. Je přece prestižní mít ve městě takovou školu. Program má podporu i u ministerstva,“ ujišťovala Františka Korbela z T2020, jenž se domnívá, že právě ministerstvo bude vzniku nové táborské základky bránit z důvodů financování dalších učitelů.

S ohledem na využití městských budov škol padl již dříve názor, že by Pampeliška mohla učit v městské budově na náměstí Mikuláše z Husi. Podle propočtů místostarostky pro školství Michaely Petrové ale nově vznikající soukromé subjekty, tedy i se ScioŠkolou, odčerpají v Táboře do devíti let jen zhruba 200 ze současných tří tisíc školáků. O montessori má ale ještě zájem Mufík. Druhou žádost zatím nepodal.

6 komentářů:

CatCatherine25 řekl(a)...

„Celý svět montessori podporuje, tak proč by si ji neměl zasloužit i Tábor. Je přece prestižní mít ve městě takovou školu."

Celý svět Montessori školy nepodporuje, je to všude pouze okrajová záležitost. Co je prestižního na tom mít ve městě více než sto let starý vzdělávací program?

Fanda Moudry řekl(a)...

A že za těch sto let tento směr nevytlačil klasické školy?

Eva Adamová řekl(a)...

"Podle propočtů místostarostky pro školství Michaely Petrové ale nově vznikající soukromé subjekty, tedy i se ScioŠkolou, odčerpají v Táboře do devíti let jen zhruba 200 ze současných tří tisíc školáků."

Ono se řekne, že jenom 200 školáků. Jenže když se na to podíváte z hlediska peněz, tak těch 200 se vleze do stávajících veřejných základek, kdežto v těch třech avizovaných soukromých subjektech bude stát zbytečně financovat minimálně 20 tříd po deseti dětech. Opravdu si všichni myslíme, že na to stát má, když není schopný ufinancovat ani inkluzi, a to nemluvím o financování platů kantorů, kteří mnohdy učí ve třídách na výjimku 34 dětí? Já se tedy vůbec nedivím, že stát v kauze soukromých škol dupl na brzdu.

V. řekl(a)...

Kdyby nebylo od pristiho roku zruseno financovani na zaka, nemusel by stat zakazovat rodicum, aby aspon castecne rozhodovali o vyuziti svych dani...

Radomír Palát řekl(a)...

"aby aspon castecne rozhodovali o vyuziti svych dani..." - dlouho jsem se tak nezasmál....

Nicka Pytlik řekl(a)...

Co je prestižního na tom mít ve městě více než sto let starý vzdělávací program?

Alternativy se dnes nosí. Jsou v módě. Vše má být když už ne nové, tak alespoň jiné. Kdo v obci ještě nemá školu waldofského typu s prvky motessori podle daltonského plánu, jako kdyby nebyl. Sice jen málokdo tuší, k čemu to má sloužit, ale vzal to nešť.
Pytlici kdysi viděli jakousi televizní inscenaci o pořádcích nejspíš v předminulém století, kde se jednalo o to, že kdo neměl v parádním pokoji 'skleník', patrně lepší kredenc, nemohl patřit do lepší společnosti, prostěěě.
Pokud to ale v honbě za světovostí ukojí táborským zastupitelům ambice, pak budiž. To třeba takoví písečťí musejí být smárt. A to už je počertech vyšší lejvl.

Okomentovat