3.7.17

Ze sociálních sítí: Josef Středula diskutuje s učiteli

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů diskutuje na více frontách, tato diskuse je na jeho osobní profilu.



Další diskuse je bohužel neveřejná, Petr Sodomka v ní mimo jiné uvedl:

Z dnešní diskuse s Josefem Středulou na mě padá smutek. Ukazuje se, že šéfovi ČMKOS chybí jakákoliv sebereflexe. Je ochoten uvnitř konfederace tolerovat žluťácký odborový svaz pracovníků ve školství a ještě se ho zastávat. Proč žluťácký? Protože je tento svaz dlouhodobě ve vleku zaměstnavatele - tedy státu a příslušných politických reprezentací, kterým jde po mnoho let na ruku v neprospěch těch, jež má hájit.

Je to jeden z důvodů, proč je stav českého školství zcela tristní, což lze doložit příslušnými statistikami OECD. Žluťácké školské odbory mají na tomto stavu svůj podíl viny, stejně jako politické reprezentace v čele s ČSSD, ODS a dalšími, kteří měli resort MŠMT na starosti. Současný stav je naprosto zoufalý nejen co se týče odměňování pedagogických i nepedagogických pracovníků (více např. zde).(...)

Takže opakované výzvy ke členství ve školských odborech musí učitelé považovat za směšné. Jejich vedení je patrně nesestřelitelné. Nezbývá, než zvažovat založení nezávislé odborové organizace. Určitá šance tu je. 20 tisíc učitelů podepsaných pod peticí proti kariérnímu řádu je slušná síla. Jde jen o to, zda se dokáže organizovat a spojit proti společnému neřádu - politikům, kteří si z učitelů dělají onuce a žluťáckým školským odborům, které žijí z příspěvků těch členů, co ještě neprohlédli jejich neschopnost. Kauza s kariérním řádem snad většině z nich konečně otevře oči.

1 komentář:

Zdeněk Bělecký řekl(a)...

Školské odbory jsou pro srandu králíkům, totiž politikům. Stejně jako odbory vůbec. Není to tak dávno, co tehdejší šéf odborů přivedl na Václavák stotisícovou demonstraci, po níž šel s tehdejším ministrem financí do hospody, kde se oba těm demonstrujícím pitomcům vysmáli.

Okomentovat