27.7.17

Ze sociálních sítí: Doporučovat dětem sbírání víček je zločin na jejich finanční a sociální gramotnosti

Nikdo už asi nedohledá, kdy se začala sbírat víčka ve prospěch handicapovaných. Tento ekonomicky neobhajitelný nesmysl ale stále ve školách přežívá, snad z důvodu navození přesvědčení, že se má handicapovaným pomáhat. Nynější diskusi v médiích a na sociálních sítích rozpoutal komentář Martina Malého Doporučovat dětem sbírání víček je zločin na jejich finanční a sociální gramotnosti.


Články k tématu:


2 komentáře:

CatCatherine25 řekl(a)...

Sbírání víček je nesmysl. Víčka nemají žádnou hodnotu a nikomu nepomohou. Viděla jsem v televizi rodinu, která měla celý byt zanesený pytli s víčky, která od ní nikdo nechtěl odkoupit. Matka postiženého chlapce, pro kterého se víčka sbírala, navíc řekla, že všechno to, co mají v bytě by stačilo chlapci na pouhé dva dny pobytu v "zázračném" zařízení, které pojišťovna nehradí.
Tento druh charity za zlomky haléřů mi připadá mimořádně trapný.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tento ekonomicky neobhajitelný nesmysl ale stále ve školách přežívá

Ve školách přežívá tolika nesmyslů, že pytlikům jde z toho kolikrát hlava kolem.
Namátkou třeba, autoevaluační znehodnocování se před ostatními, obřad tvorby vlastních pravidel chování, mýtus o štěstí z dopouštění se chyb, úlet s bezmantinelovou svobodou dítěte, že vše tradiční je zavržení hodné, že manuální práce je k ničemu, protože nás spasí moderní technologie...
Zatímco povinnost školní docházky je akceptována stejně, jako nezbytnost existence odborníků na vzdělání, konzultantů a auditorů pro zdárné zkonkurenceschopnění žáků pro všechna nadcházející tisíciletí.

Okázale se přispívá na charitu, protože nejsou peníze na náležitou pomoc nemocným a postiženým dětem, zatímco předsedové představenstev nemocnic pobírají milionové platy, protože se uspořily mnohé peníze. Pytlici jsou přesvědčení, že to jsou ty peníze, které jsou pak substituovány charitou.

Okomentovat