23.7.17

Web KarieraUcitele.cz byl zrušen a z webu NIDV zmizela zmínka o projektu IMKA

Projekt Implementace kariérního systému učitelů (IMKA) byl kritizován v diskusi o novele zákona o pedagogických pracovnících, který před dvěma týdny sněmovna zamítla. Nyní Národní institut dalšího vzdělávání zrušil projektový web KarieraUcitele.cz a smazal ze svých stránek informace o tomto projektu.

Odkazy na projektový web KarieraUcitele.cz jsou nyní přesměrovány na web NIDV.cz. Zároveň z webu NIDV zmizela informace o projektu Implementace kariérního systému učitelů (IMKA), který již chybí v seznamu realizovaných projektů:


Poslední indicie, že nějaký takový projekt existoval zůstala na prototypu nového webu NIDV, kde je před seznamem dvou dalších projektů zůstala věta V současnosti NIDV realizuje tři Individuální projekty systémové:


Vyjádření Oddělení vnějších vztahů ministerstva školství:

Národní institut pro další vzdělávání v tuto chvíli upravuje projekt IMKA za maximálního využití doposud vykonané práce tak, aby odpovídal účinné legislativě. Projekt bude zaměřen na zkvalitňování podmínek učitelské profese a na podporu učitelů, konkrétně vzniknou např. regionální oborové kabinety nebo bude vyhodnocen a následně upraven systém dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP). Tyto výsledky jsou aplikovatelné bez ohledu na legislativní změny, resp. v budoucnosti mohou být využity pro další diskuze o kariérním řádu.
1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

z webu NIDV zmizela informace o projektu Implementace kariérního systému učitelů

A zmizela ze světa i informace o tom, kolik tahle hujeřina už stála peněz?

Okomentovat