27.7.17

Ministr Jan Chvojka: Koncept občanského vzdělávání předložíme v září

Ve středu 26. července se v Lichtenštejnském paláci v Praze uskutečnila veřejná konzultace k základnímu rámci občanského vzdělávání. Účastnilo se jí na 80 odborníků z řad veřejné správy, školství a vzdělávacích institucí.

„Považuji za důležité, aby občanské vzdělávání bylo především nadstranické a nebylo prvoplánově propagandistické. Nesmí být nastaveno tak, že by vedlo ke zneužití či manipulaci s občany“, řekl ministr Jan Chvojka a dodal, že usiluje o konsenzus všech demokratických politických stran.

„Jsem proto rád, že dnes jsme se poměrně intenzivně věnovali nacházení souladu na základních parametrech občanského vzdělávání. Aby mělo občanské vzdělávání v budoucnu smysl, musíme pro něj najít vyvážený, udržitelný a přijatelný rámec, který demokracii pomůže posilovat, nikoliv jí škodit,“
podtrhl ministr.

Koncept občanského vzdělávání nyní projedná pracovní skupina v Poslanecké sněmovně a poté projde meziresortním připomínkovým řízením. „V září předložím tento materiál vládě ke schválení“, dodal ministr Chvojka.


Žádné komentáře:

Okomentovat