19.7.17

Lenka Petrášová: Velkým hitem jsou dnes učební programy. Včetně matematiky

Cena franšízové licence se pohybuje v řádu desítek tisíc korun. Čím dál větší boom proto zažívají školní koncepty, které učí jazyk, hudbu, ale i logiku. Kdo přijde s ruštinou, má šanci uspět.


Z článku v iHNed.cz vybíráme:

Průkopníkem tohoto trendu je například franšíza Brick By Brick, která má od loňska první čtyři pobočky a letos chce otevřít dalších pět. Koncepce využívá kostek stavebnice Lego k tomu, aby se dětem od dvou do deseti let přiblížila fyzika, architektura a obecně matematika.Vstupní franšízový poplatek není vysoký − 49 tisíc korun, nicméně zájemce si musí pořídit kvalitní pomůcky, a ty v případě lega nestojí právě málo. Celková investice tak dosáhne zhruba 150 tisíc korun.

Podobným směrem se orientuje i další franšíza Bricks 4 Kidz. Ta má už 180 projektů pro školy, 90 pro školky a 36 vzdělávacích systémů, co se týče robotiky. Hodlá růst tempem dvě až tři franšízy ročně a rozšířit se z Prahy na Moravu. Jejich učební systémy vznikly ve spolupráci s archi­tekty a využívají také kostky lega. Tady však franšízant musí počítat s vyššími náklady: minimální výše investice se pohybuje okolo čtvrt milionu korun.2 komentáře:

m vanek řekl(a)...

No vidíte, kolik stojí kvalitní vzdělávání. Odborníci si nechají zaplatit.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Podobným směrem se orientuje i další franšíza

Zatím to vypadalo, že hitem sezony jsou fitget spinnery, a ono je to zatím 'osvobození zboží od celních a jiných poplatků'.

Okomentovat