18.7.17

Josef Kopecký: Rozpočet nejsou Vánoce, jako když děti píší Ježíškovi, řekl premiér

K co nejvyššímu růstu platů tlačí vládu odbory, ve školství žádají od listopadu navýšení až o 15 procent. „Situace se dramatizuje ve školství vysokém i v regionálním. Zaměstnanci jsou odhodláni i protestovat,“ prohlásil v pondělí šéf odborů Josef Středula. Podle premiéra Bohuslava Sobotky nesmí schodek rozpočtu na příští rok překročit 50 miliard korun.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Když se sestavuje rozpočet, to nejsou Vánoce. Sestavování rozpočtu nemůže připomínat situaci, kdy děti píší Ježíškovi, co všechno by si přály pod stromeček,“ řekl premiér Bohuslav Sobotka. „Schodek 50 miliard je maximum, tento schodek překračovat nechceme, nejsou pro to ekonomické důvody. Musíme mobilizovat příjmy,“ prohlásil předseda vlády.

Není podle něj jasné, k jakému navýšení platů dojde. „Určitě chceme zvýšit platy zaměstnanců veřejného sektoru, tak jako to naše vláda udělala v předchozích případech. Jsem stoupencem toho, abychom každý rok zvyšovali platy zaměstnanců veřejného sektoru a nechci kohokoli vynechat,“ řekl premiér a donedávna i lídr sociální demokracie. Není podle něj třeba rozpočtovou debatu dramatizovat. Vždycky podle něj přicházeli ministři a měli „úžasné představy“.


3 komentáře:

m vanek řekl(a)...

A volby nejsou Silvestr plný slibů a předsevzetí na které se pak vykašleme, že?
A to nepočítám s tím, že nemusíme být střízliví, když něco slibujeme.

Fanda Moudry řekl(a)...

Školství tedy již není prioritou? Mají to socialisté ale odvahu to takto říci veřejně a ještě před volbami.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pořád lepší, než kdyby se měl premiér stát Jéžiškem. Nebo Jéžišek premiérem?

Okomentovat