15.7.17

ČT24: „Ty už víš, kudy běží zajíc.“ Pelta s náměstkyní v odposleších mluví o dotacích

Miroslav Pelta coby předseda Fotbalové asociace diskutoval s tehdejší náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou o tom, které projekty by měly v rámci rozdělování sportovních dotací dostat přednost. Vyplývá to z policejních odposlechů, které získala Česká televize. Podle policie se může vyšetřování celé dotační kauzy protáhnout až do příštího roku, protože podezřelých projektů je vysoké množství.


Z článku na webu České televize vybíráme:

V jiném rozhovoru Kratochvílová hovoří o sto milionech, které má na „Katčin fond“. „Já jí nachystám seznam akcí, na který se daj politický prachy a daj se před volbama. A z toho můžeme mít taky prachy,“ říká náměstkyně, podle všeho v odkazu na tehdejší šéfku rezortu.

Kateřina Valachová, která kvůli stíhání své náměstkyně z křesla ministryně před časem odešla, v esemesce pro ČT napsala: „O tom nic nevím…. O tuto částku si v programu V. měly polepšit tzv. malé sportovní svazy, které nemohly žádat o dotace v programech pro sportovní reprezentaci. Tím byla tato rezerva zcela vyčerpána.“


5 komentářů:

Fanda Moudry řekl(a)...

Zvláště výživná byla ta pasáž spojována s Katkou.

Nicka Pytlik řekl(a)...

A nakonec vždy vychází najevo, že všichni ti namachrovaní borcí jsou jen ubozí kašpárci. Což platí na všech úrovních. I krajských, okresních a místních. Šašci, prostěěě.

CatCatherine25 řekl(a)...

Šašci bývají chytří a zábavní, což se o namachrovaných borcích, expertech a "odbornících na vzdělávání" většinou říct nedá.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Šašci bývají chytří a zábavní

Pravda, paní CatCatherine. Pytlici děkují za upřesnění a připomenutí. Přesto se ale nemohou zbavit pocitu, že to tak bývalo před mnoha lety. Kompetence také znamenávaly něco jiného, než dnes. I ta inkluze a kariera stávávaly na jiných základech. Ale to bychom došly až k pojmům, jako je třeba 'profesní čest' nebo 'dané slovo', a padla by na nás převelice těžká chmura.
A tak se kdysi moudrým šaškům pytlici omlouvají a v úctě opravují na 'tajtrlíci'.
Figurky, prostěěě.

CatCatherine25 řekl(a)...

Jsou ještě horší slova, jako odpovědnost, spravedlnost, svědomitost, poctivost, etos profese, ale bůh ví,co dnes znamenají a jestli není lepší se jim vyhnout a psát raději o něčem jiném. Špatně se totiž skloňují.
To taková svoboda nebo demokracie, to jsou slůvka pěkně ohebná, která vlezou všude.

Okomentovat