28.7.17

Český rozhlas Plus: Nikdo mi nezabrání mluvit s mým dítětem, odmítá zákaz mobilů na táborech Michaela Jílková

Na pětině českých letních táborů nemohou děti používat mobilní telefon. Je toto opatření rozumné? Neměly by děti mít k dispozici mobilní komunikaci za všech okolností? „Mně nebude nějaký cizí člověk, ani vedoucí, ani učitel říkat, jestli moje dítě může mít mobil, nebo ne," říká matka a novinářka Michaela Jílková v pořadu Pro a proti.
Doprovodný článek na webu Českého rozhlasu

5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Nikdo pytlikům nezabrání například stěžovat si na vegetariánskou jídelnu, že na jídelním lístku nemají opékaný bůček.
Nevydrží-li rodič tak dlouho bez komunikace se svým dítětem, nechť na tábor, kde komunikační technologie nejsou povoleny, svoje dítka neposílá. Budou-li tábory zít prázdnotou, co nevidět svůj přístup přehodnotí.

krtek řekl(a)...

Tisíceré díky za komentář. Vidím to stejně.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Rádo se stalo. Ono taky, co s tím jiného...
Tady je spíš k pozornosti, kdybychom to zevšeobecnili, jak to vidí dnešní rodiče. Například protlačí potomka na víceleté gymnázium, a pak se durdí, že dítko musí popracovat víc, než je v kraji zvykem. A zrovna u ostřílené kotelnice Jílkové by pytlici předpokládali přece jen víc soudnosti, než aby byla za kozu. Nu což, pytlikům nikdo nezabrání cpát se bůčkem, i kdyby se z toho podělat měli.

turistao 982 řekl(a)...

Takový tábor bez mobilů je dobrá příležitost, aby si dítě vyzkoušelo samostatné rozhodování včetně toho, že za svoje rozhodnutí ponese následky.

Nicka Pytlik řekl(a)...

A radovalo se z chyb!
Především pak z chyby svých rodičů, že jej na takový zpruzený tábor bez mobilu dali.

Okomentovat