2.7.17

Český rozhlas Plus: Největší brzdou pro děti bývají učitelé, říká šéf Institutu pro podporu inovativního vzdělávání Pavel Kraemer

Ve školství se odehrává „tichá revoluce“. Stále více rodičů totiž podporuje alternativní přístupy učitelů k dětem. Motivace mají různé – od prostého cíle, aby se dětem ve škole líbilo, až k promyšleným úvahám o správném vývoji člověka, na který už tradiční školství nestačí. „Především by ve školství mělo dojít k inovaci cílů. Školy ale většinou nevědí, co si s touto myšlenkou v praxi počít,“ říká ředitel Institutu pro podporu inovativního vzdělávání Pavel Kraemer.

Interview v textové podobě na webu Českého rozhlasu

9 komentářů:

V. řekl(a)...

Děkuju ti, náčelníku, že ses nás zastal...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ve školství se odehrává „tichá revoluce“.

Nejen ve školství, ale v celé společnosti se odehrává tichá devastace.
Stále více rodičů totiž podporuje nevychovanost a nevzdělanost svých dětí. Naskočili na módní vlnu výchovy nevýchovou a učení neučením.
Největší brzdou pro děti jsou jejich zmatení rodiče. Děti citově a hodnotově neukotvené. Děti nesvobodné z užívání nadměrných dávek bezbřehé svobody.

CatCatherine25 řekl(a)...

Docela by mě zajímalo, co je to Institut pro podporu inovativního vzdělávání a jaké jsou jeho cíle.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Viz
http://modernivzdelani.cz/
úplně dole je možno rozkliknout poměrně nenápadný
PRINCIP INSTITUTU
Jak patrno z upoutávky článku Největší brzdou pro děti bývají učitelé, je antagonický vztah Skandinávie a Marie Terezii určující pro rozvoj veškerých vzdělávacích alternativ. A tak se pytlici proklikali až k tomu Solviku!

takové mimořádné „záškoláctví“, není považováno za neomluvenou absenci, nýbrž je pojímáno jako individuální program dítěte, který dítě rozvíjí

V kterém věku je nejlepší dítě seznámit se skutečností, že obdobně 'individuální program' si běžný zaměstnanec může v běžném zaměstnání dovolit jen jednou v průběhu půl roku, protože po prvním upozornění na porušení pracovních povinností zaměstnance s možností výpovědi následuje v případě dalšího individuálního programu už jen ta výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou?

čímž se zbaví nutkání, které by mohlo v průběhu vyučování odvádět jejich pozornost

A jak se v Solviku zbavují svých pozornost od výuky odvádějících nutkání pubescenti?

V. řekl(a)...

běžný zaměstnanec může v běžném zaměstnání
Absolventi alternativních programů přece nebudou pracovat v běžném zaměstnání, ale zase jen v alternativních firmách (např. v neziskovkách), ve kterých jejich šéf nebude největší brzdou v jejich pracovním rozvoji.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

No, když je ve správní radě Feřtek...

Ygrain řekl(a)...

Koukám, že se na to radši koukat nemám, protože bych narušila blahodárný proces regenerace mé pocuchané psýchy.

Pavel Kraemer řekl(a)...

Titulek rozhovoru je bohužel zavádějící, jedná se o názor novináře, který se mnou vedl rozhovor. Netvrdím, že kořeny chování těžce zvládatelných dětí nebývají v rodině, jen jsem se na tento aspekt v článku nezaměřoval. Omlouvám se, pokud to vyznělo jednostranně.
Pavel Kraemer

Pavel Kraemer řekl(a)...

Vysvětlení viz níže.

Okomentovat