29.7.17

Český rozhlas Dvojka: Chytré dítě si nesmí zvyknout, že má ve všem pravdu. Odstrašující případy najdete v politice

Věnuje se dětem, na které se prý u nás myslí nejmíň. Těm opravdu nadaným. Co si výkonný ředitel Centra nadání Václav Fořtík myslí o jejich vzdělávání a postavení ve školách? Měly by do školy mezi ty tzv. normální vůbec chodit?
Doprovodný článek na webu Českého rozhlasu1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici si v této souvislosti dovolí vyslovit připomínku, že doopravdy, ale doopravdy inteligentní dítě v pokročiléjším věku až tak jednoduše nerozpoznáte. Inteligentní dítě záhy pochopí, že jejich zjevná inteligence jim může být v mnohých souvislostech a situacích spíše ku škodě. A tak se naučí svoje mimořádné schopnosti skrývat. Někteří tak dokonale, že jsou prakticky neodlišitelní od ale naprostých pitomců. Pytliky ale neošálí.
A tak rodiče i prvoplánových hlupců dostávají od pytliků ujištění o mimořádných předpokladech jejich dětí.

Pytlici vřele doporučují si Václava Fořtíka poslechnout. Namátkou jeho postřeh o 'nefér rušení'. Škoda jen, že se nevěnuje politice natolik, aby měl možnost ovlivňovat náš vzdělávací systém plošně. V neposlední řadě pytlici děkují paní Kociánové, že pana Fořtíka neuvedla jako odborníka na vzdělání. Takhle to celé zabít, by byla škoda, prostěěě.

Okomentovat