26.7.17

Anketa: Názor veřejnosti na začleňování dvouletých dětí do mateřských škol

Hana Jedličková, studující na Univerzitě Palackého v Olomouci pedagogickou fakultu, obor Učitelství pro mateřské školy, žádá o chvíli času a vyplnění dotazníku k její závěrečné práci, která se týká začleňování dvouletých dětí do mateřských škol.


2 komentáře:

CatCatherine25 řekl(a)...

Přijímání dvouletých dětí do mateřských škol by mělo být krajním opatřením ve složité sociální situaci,např. když je matka samoživitelka, nemá oporu v rodině, nemá vyhovující bydelní a pod. Dvouleté dítě ještě není psychicky vybavené pro "kolektivní výchovu" bez matky citově strádá a může se to negativně odrazit na jeho psychickém vývoji.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Že dvouleté děti mají být většinu dne s některým z rodičů je zřejmé.
Mnozí rodiče si svoji odpovědnost za zdárný vývoj svých batolat uvědomují tak náležitě, že proto, aby se jim mohli věnovat cele, předají staršího sourozence našemu vzdělávacímu systémku nejlépe hned po šesté ráno a vyzvednou si jej až před pátou odpolední.
Pytlici si ale dovedou pžedstavit, že starší děti přítomnost dvouletých ve školkách uvítají, protože učitelky budou těmi malými tak zaneprázdněny, že neboudou mít čas prudit s nějakou předmatematickou gramotností!

Okomentovat