25.7.17

Adéla Čabanová: Školství je priorita, ale někde se ušetřit musí, říká Pilný

Ministr školství Štech ubránil pro svůj rezort 1,8 miliardy korun, původně určených na kariérní řád. Ministerstvo financí však chce osekat podporu inkluze.

Z článku v E15.cz vybíráme:

„Vaše požadavky překračují možnosti státního rozpočtu,“ píše Pilný v rámci oficiálních připomínek k novele vyhlášky o inkluzivním vzdělávání. Vzhledem k tomu, že chce Štech přidat i na vysoké školy a na platy učitelů, doporučuje mu Pilný revidovat rozsah poskytování podpůrných opatření pro inkluzi i výši příspěvků.

5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Vzhledem k tomu, že chce Štech přidat i na vysoké školy a na platy učitelů, doporučuje mu Pilný revidovat rozsah poskytování podpůrných opatření pro inkluzi i výši příspěvků.

Jen aby nakonec nedostali ti mizerní učitelé zase přidáno na úkor nebohých dětiček.

CatCatherine25 řekl(a)...

Nejlépe se šetří na prioritách a nejvíc se musí škudlit na postižených dětech. A všichni si říkají humanisté.

Fanda Moudry řekl(a)...

Do voleb zbývají ještě 2,5 měsíce a už ve školství není kámen na kameni. Učitelé již dostali přidáno v masmédiích nejméně 5x. Bohužel, na výplatní pásce jsem nic nepostřehl. Školství zůstává i nadále prioritou každé politické strany. Jde však hlavně o těch 150 000 voličských hlasů.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici budou volit stranu, která má jako prioritu pedagogické sbory.
Takže to bude 'Nevím'. Prý má poměrně vysoké volební preference.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Už vidím, že kdyby se hlasovalo, bude vést názor - přidat učitelům. Jenže to by zase byla tak tisícovka v superkhrubé mzdě. A do toho by nám zbyla inkluze, která stejně bude, protože by se musela zrušit zákonem,.Inkluze bez peněz, se vším marastem, který je v ní již teď. Tudíž , já hlasuji pro peníze na PO a ne na platy.
Celé to beru jako vydírání ze strany všech, nejen Štecha. I Pilný vlastně vydírá. V tomto státě i v tomto resortu peníze jsou. Všichni víme, kam tečou. Ale pořád jen budeme poslouchat vydírání stran školství, zdravotnictví, důchodů a dalšího.
Mě se fakt už chce blejt.

Okomentovat