31.7.17

14. 9.: Předvolební superdebata: Politika vs. Vzdělávání

Předvolební superdebatu na téma Politika vs. Vzdělávání v Knihovně Václava Havla bude 14. září moderovat Bohumil Kartous, odborník na problematiku vzdělávání ze společnosti EDUin. Cílem diskuze je najít napříč politickými stranami a hnutími shodu na tom, kam by mělo směřovat vzdělávání v ČR.

V oblíbenosti školy u dětí se řadíme na POSLEDNÍ PŘÍČKY MEZINÁRODNÍCH SROVNÁNÍ společně s na dril zaměřenou Jižní Koreou. Rodiče dětí jsou přitom s podobou školství dle průzkumů spíše spokojení. Kde se stala chyba a jak ji můžeme napravit?

Svět v 21. století se mění závratnou rychlostí. Trh práce bude za 20 let vypadat úplně jinak, než dnes. 50 % DNEŠNÍCH PROFESÍ ZMIZÍ A NAHRADÍ JE JINÉ, jejichž podobu lze jen stěží předpovědět. Jak tomuto trendu budou školy čelit?

DEMOKRACII VĚŘÍ 27 let od Sametové revoluce JEN 58 % STŘEDOŠKOLÁKŮ. Průměrná doba setrvání ministra školství ve funkci je 1,5 roku. Mluví se o naprosté absenci dlouhodobé koncepce rozvoje. Zatímco se hovoří o -školství-, neuniká nám samotná podstata -vzdělávání- mezi prsty?

Jak chtějí politické strany reflektovat tuto realitu po volbách do Poslanecké sněmovny? Je školství opět jen proklamovanou předvolební prioritou, nebo konečně zaplatíme učitele důstojně dle důležitosti jejich úlohy? Jaká je podstata skutečně kvalitního vzdělávání? Budou další politici pro školství (vzdělávání) opět jen brzdou, nebo se konečně v ČR hneme "kupředu"?

--- MÍSTO KONÁNÍ A HOSTÉ ---
Předvolební superdebatu na téma Politika vs. Vzdělávání v Knihovně Václava Havla bude 14. září moderovat Bohumil Kartous, odborník na problematiku vzdělávání ze společnosti EDUin. Cílem diskuze je najít napříč politickými stranami a hnutími shodu na tom, kam by mělo směřovat vzdělávání v ČR.

Pozváni do panelu jsou politici za strany: ANO, KSČM, ČSSD, ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Dalšími pozvanými hosty jsou zástupci Pirátů, Zelených, 5 % pro vzdělávání a STAN.

--- REGISTRACE ---
Kapacita akce je omezená, registrovat se co nejdříve můžete v online formuláři.

Těšíme se vás! :)

Tým středoškoláků z České středoškolské unie

Události na sociální síti Facebook.

4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jak chtějí politické strany reflektovat tuto realitu po volbách

Věčná škoda jen, že se tým středoškoláků neptá vlastními slovy. Tedy slovy, kterým rozumí.

Jak tomuto trendu budou školy čelit?

Čelit? To jakože tomuto trendu vzdorovat? A proč by to ty školy uvšechvšudy dělaly?

Cílem diskuze je najít napříč politickými stranami a hnutími shodu

Shoda je už dááávno uvařena v kuchyni eduínu.
Kam se na superkuchaře Kartouse hrabe vychytaný Hruška se svými kůžičkami.

Radomír Palát řekl(a)...

"Politika vs. Vzdělávání" - to "proti" je tam správně...

m vanek řekl(a)...

To jsou ti odborníci na slovo vzatí.

Fanda Moudry řekl(a)...

Obecně prospěšná společnost je "znepokojena" přístupem poslanců a učitelů ke KŘ?

Okomentovat