23.6.17

Ze sociálních sítí: Pokud se ke KŘ bude přistupovat formálně a z musu, potom se nic nestane a KŘ ničemu nepomůže, nic nezmění, nic neovlivní

Vít Beran, ředitel ZŠ Kunratice inicioval diskusi: Co třeba KŘ může ve škole nastartovat? Například: cílený rozvoj pedagogických dovedností každého učitele, povzbudí jeho vnitřní motivaci, protože si může dokládat na důkazech učení svých žáků, že se stává lepším učitelem – tedy, že cíle které si dává, také nastávají, zavést do škol symetrickou podporu – tedy podporu učitel lídr/mentor x učitel, tím mít vliv na změnu školní kultury, z ředitelů, kteří řídí lidi, postupně tvořit ředitele, kteří vedou lidi… I jenom toto je hodně. Jsem přesvědčen, že ano. A co vy?


7 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...

Co my? No my na to, že jsou vcelku jen idealistické řeči, které také ničemu nepomůžou.

CatCatherine25 řekl(a)...


Petici proti kariérnímu řádu adresovanou poslancům podepsalo během týdne od zveřejnění více než 20 000 učitelů i ředitelů z tisícovky škol.
Je zřejmé, že nikdo z nich výše uvedený názor na tento mimořádně zpackaný dokument označovaný jako kariérní řád určitě nesdílí. Nesdílím ho ani já a považuji ho za urážku učitelského stavu.

V. řekl(a)...

Pokud se ke KŘ bude přistupovat formálně a z musu, potom se nic nestane 
Nic se nestane - to je ta lepší varianta. Pokud se bude přistupovat aktivně, bude to další velký průser.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Učím přes třicet let.
Mé pocity z mé praxe? Klasická amplituda . tu pocit spokojenosti s vlastními dovednostmi, tu pocit zoufalství a beznaděje, že to nemá smysl. Nepravidelně. Pocit lehce permanentního růstu nikdy.
Kde udělali soudruzi chybu, Kde ji dělám já? Že by to bylo slabým sebevědomím nebo je to přirozený chod pedagogického působení?

krtek řekl(a)...

Inkluze, administrativa okolo přijímacího řízení a maturit, elektronizace školní administrativy (s poměrem levných počítačů, které celý proces brzdí), přijímání dětí, které střední školu nezvládají, neodpovídající platy, ..., takže když se naskytne příležitost "vrátit úder", tak by se jen idealisté měli divit.

m vanek řekl(a)...

Paní Adamová to řekla přesně. Já bych byl možná drsnější. Kecy poslední léta už těžko snáším.

Radši přestat vnucovat všem okolo ideály, které nikdy nenastanou a něco rozumného konečně i dělat a nechat lidi dělat. A ty co dělají trochu spravedlivě odměnit.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Jo, vnitřní motivace fedrovaná klackem (Zákonem), to je vůbec nejlepší důvod...

Okomentovat