26.6.17

Ze sociálních sítí: Ministr školství Stanislav Štech se omlouvá učitelům za urážku a opět lže

Z omluvy Stanislava Štecha na sociální síti Facebook vybíráme: "Školství se věnuji přes třicet let a na šíření nepravd mezi učiteli občas reaguji emotivně. Těm, kterých se to dotklo, se omlouvám. Rozhodně jsem neměl a nemám v úmyslu urážet učitele, kteří s kariérním řádem nesouhlasí po jeho důkladném přečtení - s nimi budu rád kompetentně diskutovat a přijímat jejich názor."
Pro jistotu kopírujeme celé vyjádření:

Vážení přátelé, rád bych na pravou míru uvedl předchozí status:
Školství se věnuji přes třicet let a na šíření nepravd mezi učiteli občas reaguji emotivně. Těm, kterých se to dotklo, se omlouvám. Rozhodně jsem neměl a nemám v úmyslu urážet učitele, kteří s kariérním řádem nesouhlasí po jeho důkladném přečtení - s nimi budu rád kompetentně diskutovat a přijímat jejich názor. Vězte, že si všech Vašich názorů velice vážím a považuji je za přínosné a v žádném případě nebylo mým záměrem urazit jakéhokoli učitele. Vyjádřil jsem pouze řečnickou otázkou znepokojení nad tím, že pedagogická veřejnost je mnohdy konfrontována s nepravdami, na které opakovaně reagovaly i školské asociace a odbory. Právě tyto zjevné nepravdy se především negativně dotýkají mnoha učitelů, kteří se na přípravě kariérního řádu podíleli, připomínkovali jej a zapojovali se do odborné diskuse.
Fakta jsou jasná:
• kariérní řád učitelů je důkladně prodiskutovaný s učiteli i řediteli, se školskými asociacemi i s odbory
• kariérní řád přináší skutečnou změnu, jeho cílem není papírování a nárůst byrokracie, ale skutečná pomoc a podpora učitelům v jejich náročném povolání
• na účinný systém podpory své profese čekají naši učitelé řadu let - kariérní řád tuto podporu bude garantovat

4 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

Stechu. Me se to nijak nedotklo. Jen jsi mi potvrdil, ze na danou funkci nepatris, ale to mi bylo jasne davno. Takze v pohode, Tvou omluvu nepotrebuju.

Unknown řekl(a)...

Pan ministr školství má docela hezký nástup do funkce, ale na jeho emotivních reakcích zase tak moc nezáleží. Faktem je, že ministr školství a ještě k tomu psycholog (nutno říci už druhý v pořadí), který není schopen kontrolovat své emoční výkyvy, by měl absolvovat nějakou psychoterapii. Tedy, krátkodobý výcvik. Do října, kdy mu končí mandát, by to mohl stihnout.

Vít Tomis řekl(a)...

Z webu Poslanecké sněmovny: "V méně vyvinutých demokraciích je však toto právo petiční omezováno..."

Nicka Pytlik řekl(a)...

Se uvedl, jen což je pravda.

Okomentovat