27.6.17

Radek Sárközi: Kariérní řád je podvod

Pohrobek exministryně Valachové, kariérní řád učitelů, jde dnes ve Sněmovně do finále. Na vyšších místech má podporu, ale desetitisíce učitelů podepisují petice proti němu. Proč?


Z článku v Mladé frontě vybíráme:

Alarmující je, že ministerstvo školství ani nečekalo, až poslanci a senátoři schválí novelu zákona o pedagogických pracovnících, která zavádí kariérní řád pro učitele, a projekt IMKA spustilo už letos v dubnu. S povinnými prováděcími předpisy naopak ministerstvo otálí. Poslanci a senátoři je měli obdržet už před hlasováním o novele zákona. Z osmi vyhlášek však dostali pouhé tři. Nikdo tak neví, jak konkrétně bude kariérní řád vypadat. Ve vyhlášce je například přiložen obrázek se vzorem osvědčení, které se bude učitelům vydávat, ale není v ní uvedena částka, kterou budou učitelé hradit za atestační řízení.

Ministerstvo školství spočítalo náklady pro jednoho učitele na necelých 12 000 korun. Na webu projektu IMKA bylo uvedeno, že učitelé budou platit 5 000 korun, následně byla tato informace vymazána. Nyní pracovníci ministerstva školství uvádějí 500 korun, ale v návrhu příslušné vyhlášky částka nadále chybí. Není to jediná věc, o které ministerstvo školství v souvislosti s kariérním řádem mlží.

Žádné komentáře:

Okomentovat