30.6.17

Ministr školství učitelům: Vydržte, udělám, co bude v mých silách

Na závěr školního roku hovoří Bohumil Kartous s nově jmenovaným ministrem školství ČR Stanislavem Štechem o platech učitelů, o financování školství obecně i o celkové strategii rozvoje tohoto klíčového odvětví.Rozhovor Britských listů se vysílá na regionalnitelevize.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu.

12 komentářů:

V. řekl(a)...

Z toho mam nejvetsi strach, ze fakt ty magoriny,ktere jste s Valachovou zacali, budete chtit dokoncit...

mirek vaněk řekl(a)...

Pane ministře. máte jedinečnou příležitost vyčistit ministerstvo od neschopných. Kde hledat ty schopné bude jinačí oříšek.
Odfláknutá inkluze i kariérní řád jasně naznačují, že je to potřeba.

Můžete zlepšit komunikaci s učiteli. Můžete zavést do komunikace i moderní technologie, když to tolik let nikdo na ministerstvu nebyl schopen udělat. Horší bude získat ztracenou důvěru učitelů, aby se s ministerstvem vůbec bavili.

Zachránit školství se vám za 3 měsíce nepodaří. Ale můžete je pohřbít. To se stihnout dá.

Jak se říká, sliby nezarmoutíte. Zvlášť před volbami.

Janek Wagner řekl(a)...

Mirku, dnešní podobu inkluze vytvořil právě pan ministr se svou přítelkyní...

mirek vaněk řekl(a)...

Pozor. Inkluze byla upečena politiky už za min. Chládka. Valachová ji jen dokončila.

Trochu spekulací. Myslím si, že jako odborník ji nemohl podporovat. Ale jako politik musel. Možná se mýlím.
Teď se zdá, že se z odborníka stává politik a to je moc špatné.

Janek Wagner řekl(a)...

Mirku, ono to začalo už za Lišky. Chládek procpal novelu školského zákona, kterou začal připravovat už Fiala. Ale konkrétní detaily vyhlášek a nařízení a revizi RVP ZV dal dohromady Štech se Zapletalovou. A ti jsou za dnešní katastrofální stav plně odpovědní, samozřejmě spolu s Valachovou.

mirek vaněk řekl(a)...

Zas takové znalosti nemám. Dík za informaci. On kariérní řád se patlá taky řadu let. Ale protože nejsou peníze, tak se přijme paskvil.

Po tolika letech ve školství mě už máloco překvapí.
Uvidíme co pan ministr spáchá.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Na závěr školního roku hovoří Bohumil Kartous s nově jmenovaným ministrem školství

Se hledali...


Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Počkejte, až bude věta vypadat takto:
"Na závěr školního roku hovoří nově jmenovaný ministr školství Bohumil..."

CatCatherine25 řekl(a)...

Myslím si, že jako odborník ji nemohl podporovat. Ale jako politik musel.

Nemusel, mohl zůstat odborníkem.

Jiřina Janáčková řekl(a)...

Myslím si, že jako odborník ji nemohl podporovat. Ale jako politik musel.
Nemusel, mohl zůstat odborníkem.

Pre Boha živého, milí diskutéři, na co je pan (přesněji řečeno soudruh) ministr v oblasti školství odborník? A na co je odbornice paní dochtor a náměstkyně Zapletalová? (Jinak jeho dlouholetá milenka a partnerka).
Uplynulo 28 let od "sametové" revoluce a v čele ministerstva školství (mimo jiné díky ČSSD a prezidentovi) sedí bývalý skalní komunista. A vy tady diskutujete, zda je ministr školství je více odborník či politik. To je neuvěřitelné, a to zejména diskutují-li na tohle téma učitelé.
Opravdu, věříte, že bývalý dlouholetý komouš je schopen zlepšit komunikaci s učiteli, spolupracovat s pedagogickou obcí či vyčistit ministerstvo od neschopných "odborníků"? Poslechněte si pozorně jeho "zdravici" žákům a učitelům a rozhovor s odborníkem na školství panem Kartousem. Na zdravice je soudruh ministr trénovaný z dob reálného socialismu. Pozice učitelů ve společnosti je právě proto taková, jaká aktuálně je, protože kantoři trpí neuvěřitelnou ztrátou paměti a řada věcí, které dříve byly nemyslitelné, je dnes běžnou každodenní realitou, nad kterou se většina lidí ani nepozastaví.

Slávina řekl(a)...

Odborník ??? Ano , ale teoretik !! A to je rozdíl !
Od teorie je blíž k politice než k opravdové praxi před tabulí . Bohužel , školství je pomalu jen samé politické rozhodnutí .
Kdyby byl ministrem Bohumil K. , nikoho to nepřekvapí !
A tři měsíce , z toho dva jsou okurková sezóna ! Úsmévné ....

Jana Karvaiová řekl(a)...

Nebojte se, okurková sezona pro učitele(rozjedou se a přestanou být ve střehu. proto je mnoho věcí ve školství finalizováno právě touto dobou. Jak nenápadné. Totéž s KŘ, předtím inkluze.
Štech je odborník - teoretik. Praxi vůbec nechápe, což mám potvrzeno z jeho vyjádření k anketě UPS. Vůbec neví, která bije v běžném terénu. Navíc si asi něco nechává pro sebe, neboť naše speciální školství ve světě vůbec není bráno jako něco podřadného a dokonce ve Francii nyní projevili zájem.
Uvědomte si, co peněz do všech těch projektů nateče, než se dostanou k protláčení přes sněmovnu a senát. A kolik jich ještě figuruje (peněz) někde v záloze, které do škol vůbec nepůjdou.

Okomentovat