21.6.17

Martin Fendrych: Učitele platíme nejhůř z bohatých zemí světa. Valachová i ti před ní totálně selhali

Ve středu konečně končí ministryně školství za ČSSD Kateřina Valachová, jejíž odchod prezident Zeman úmyslně a svévolně natahoval, ačkoliv podala demisi kvůli zneužívání dotací na sport už k 31. květnu, tedy před třemi týdny. (Takový malý zemanovský šprajc.) Valachovou vystřídá její náměstek, profesor Stanislav Štech.


Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

Mizerně placené učitelky věděly hodně a měly zájem, mnoho věcí dělají navíc, zadarmo (což mimochodem žádná ČSÚ a OECD statistika nemůže zaznamenat), z nadšení, nebo prostě proto, že mají strach, jak se bude tahle zemička s nejhůře placeným školstvím na světě vyvíjet.

Dobrý, sebevědomý, znalý kantor je nejlepší hrází proti lži, proti manipulaci, stabilizaci Česko à la Čína, natáčení občanů směrem od svobody a od demokracie k nějakým jiným modelům, firemním, autoritářským, vůdcovským až totalitním.

V tomhle paní Valachová selhala na prvním místě, pan Babiš a pan Sobotka ještě víc. Jsme zemí zaplavenou dezinformacemi, které mnozí bez mrknutí oka považují za svatý grál. A znovu a znovu si opakujme: své učitele platíme z bohatých zemí světa nejhůř. Hanba. Hloupost.

Žádné komentáře:

Okomentovat