27.6.17

Markéta Hronová, Veronika Neprašová: Petice tísíců učitelů proti kariérnímu řádu zabrala. Poslanci už začali měnit názor

Kariérní řád učitelů poslanci ještě v dubnu hladce schválili, pak se ale objevil kritik ze vznikající iniciativy Pedagogická komora Radek Sárközi a podpora politiků se začala ztrácet. Poslanci projednávání kariérního řádu odsunuli a nakonec ho nestihli projednat. Dostanou se k němu až na další schůzi, která začíná 11. července.


Z článku na iHNed.cz vybíráme:

Poslancům ale nesdělí nic nového. Iniciátoři petice poctivě obeslali jak senátory, kteří dříve zákon vrátili sněmovně s pozměňovacími návrhy iniciované Sárközim, tak poslance a proti kariérnímu řádu u nich aktivně lobbovali. Už i nový ministr školství Stanislav Štech (ČSSD) uznal, že přišly o hodně hlasů. "Existuje část poslanců, kteří vlivem informací, které se šíří a které já považuji za nepodložené, váhají, mění názor. A zdá se, že by bylo třeba o kariérním řádu ještě jednou podrobněji diskutovat," řekl Štech před jednáním. Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová spojovala prosazení kariérního řádu se svým koncem ve funkci.
Žádné komentáře:

Okomentovat