29.6.17

Markéta Hronová: Pokud kariérní řád neprojde, máme náhradní plán. Začínající učitelé peníze dostanou, slibuje nový ministr školství Štech

Pokud poslanci kariérní řád učitelů neschválí, ministr školství Stanislav Štech chce slíbené peníze a podporu začínajícím učitelům zajistit i tak. S kritiky kariérního řádu se nesešel, vyčítá jim nepřesné a nepravdivé argumenty a vadí mu, že zároveň útočí na jeho osobu. Jako psycholog souhlasí s tím, že dvouletým dětem je lépe v rodině, ale chce, aby rodiče, kteří si to nemohou dovolit, měli možnost dát je do školky.

Z interview v iHNed.cz vybíráme:

Politici začali o kariérním řádu pochybovat poté, co vznikající iniciativa Pedagogická komora proti němu mezi učiteli rozjela petici, kterou podepsalo přes dvacet tisíc učitelů. Sešel jste se s kritiky?
Ne, nesešel.

Oni vás oslovili?
Ne, poslali mi jen petici. Pak jsem dostal až v předvečer projednávání zákona ve sněmovně e-mail, že by se chtěli sejít. Problém je v tom, že velká většina jejich tezí je nepřesná, zkreslená nebo nepravdivá, a já mám velký problém komunikovat s někým, kdo zároveň útočí na mou osobu. Věcně jsem připraven diskutovat s kýmkoli.

Osobní útoky a výzvy k demisi se objevily poté, co jste na Facebook napsal, že učitelé, kteří podepsali zmíněnou petici, snad musí být negramotní.
Byla to řečnická otázka, která opravdu nebyla vhodná. Já jsem se vzápětí omluvil těm, kteří si kariérní řád důkladně prostudovali a našli v něm nějaké nedostatky. Informace, které jsme dostávali z různých míst, ale byly jiné. Například že velká část učitelů petici podepsala, ale kariérní řád nečetli. Moje reakce byla spíš na toto.4 komentáře:

krtek řekl(a)...

A kolik lidí KŘ podporuje, aniž byho četlo, to nevadí? Třeba novináři?

Radek Sárközi řekl(a)...

To je dobrá zpráva. Peníze navíc učitelé dostanou i bez zákona. :-)

Fanda Moudry řekl(a)...

A potom že v resortu školství peníze nejsou. Brutální prosazování KŘ je založeno na vyhrůžkách. Když nebude KŘ schválen, tak školství žádné peníze navíc nedostane a učitelé si nepolepší. Mnoho kolegů začíná uvažovat o odchodu ze školství. Důvod? Za málo peněz, hodně muziky, administrativy, buzerace ČŠI, .....

Nicka Pytlik řekl(a)...

Peníze navíc učitelé dostanou i bez zákona.

Když se chce, všechno jde. Mnozí nemalé peníze navíc dostávají setrvale.
Úplně stačí, jsou-li dostatečně prospěšní třeba tím, že donášejí na svoje kolegy.

Okomentovat