30.6.17

Luděk Blaha: Ano. Dneska jenom učit doopravdy nestačí...

V diskusi u článku Ze sociálních sítí: Petr Pavlík polemizuje s dopisem Zdeňka Sotoláře poslancům Luděk Blaha pod přezdívkou Nicka Pytlik reagoval na otázku To nemůžou (učitelé) dostat "jenom" za to, ze poctivě učí?

Tedy v žádném případě nechtějí pytlici chytat za slůvko, ale rádi by připodotkli, že učení někoho něčemu nemůže být jiné než poctivé. To by pak nebylo učení, totiž. To by bylo cokoli jiného. Třeba zkopetentňování, zkonkurenceschopňování nebo průvodcování. Je to jako s tím zdravým sebevědomím. Není-li zdravé, pak to není sebevědomí, ale namachrovanost.

Ano. Dneska jenom učit doopravdy nestačí...

'Tak, pane kolego, sdělte nám, co kromě toho léčení lidí děláte nad rámec přímé léčebné povinnosti? Co nějaké výsledky vašich pacientů v soutěži o skutečně zdravé stravování, nebo bez rýmy až do důchodu? A ani na web nemocnice moc nepřispíváte. Tak co s vámi? Mají vás pacienti rádi? Je vaše léčení zábavné a motivující? Komunikujete pravidelně s jejich rodiči? Že vám už deset let žádný z pacientů neumřel, je sice pěkné, ale kde jsou moderní léčebné metody? Necháváte je, aby si sami určili na co a jak se budou léčit? Tak třeba pan Semerád. Sice trpí těžkou obezitou, ale bránit mu, aby se léčil na podvýživu, to už jste ale doopravdy přehnal...'

8 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...

To je přesně ono. Málokdo z laiků ví, co učení vlastně obnáší. Že by měl mít učitel nějakou hodinu na přípravu. Na přípravu jen hodinové prezentace jedna hodina nestačí.

A tak se učitelům přidává lejster a pak se všichni diví, že děti neumí.

Nicka Pytlik řekl(a)...

'Na to nejdůležitější bych ale málem, pane kolego, zapomněl. Těší se vaši pacienti do nemocnice? A víte vy vůbec, které orgány budou potřebovat zdravé za dvacet let v té dnešní překotně měnící se době? Když ani odborníci na léčení nevědí, jaké budou nemoce?'

Ygrain řekl(a)...

Výstižné jako vždy, jenom nevím, jestli se mám smát, nebo spíš brečet...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Smějte se, paní Ygrain, až se budete za břicho popadat. Vždycky je to ta lepší vatianta.
Všechno to k smíchu je, smích sám o sobě má léčivé účinky a v neposlední řadě jsou práázdninýýý!

Eva Adamová řekl(a)...

Děkuji kolegovi Pytlíkovi. Opět nezklamal a nalil ostatním do žil alespoň trochu realistického optimismu a chutě do přežití dalšího školního roku, pokud tedy ovšem přežijeme ty prázdniny.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Jestli jste byla řádně poučena vedením školy, jak se máte o prázdninách chovat, tak to snad přežijete :-).

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jestli jste byla řádně poučena...

Řádně znamená 'prokazatelně'. To jest se zápisem do plánu osobního rozvoje.

Miroslav Waidinger řekl(a)...

Je to jako s tím zdravým sebevědomím. Není-li zdravé, pak to není sebevědomí, ale namachrovanost.

Už si Vás hledám a jdu si Vás číst.

Okomentovat