22.6.17

Jana Havligerová: Budoucí ministr školství má problém. Kariérnímu řádu pro učitele schází podpora

O nutnosti sepsat pravidla pro kariérní postup učitelů se mluví už téměř deset let. Kariérní řád, který pod vedením Kateřiny Valachové připravil rezort školství, ale narazil u odborné veřejnosti a nakonec i v Senátu.


Celý článek v E15.cz

5 komentářů:

CatCatherine25 řekl(a)...

T.zv.Kariérní řád není žádné boží zjevení. Je to elaborát, který zřejmě sepsalo pár ministerských úředníků, a který se jim moc nepovedl. Nevím, jak reprezentativní výzkum názorů, představ a požadavků učitelů vytvoření tohoto podivného dokumentu předcházel a čemu a komu by tento řád-neřád měl vlastně sloužit. Učitelům? Ti jsou s ním hrubě nespokojeni a vyjádřili to už více než srozumitelně.
Co tedy brání tomu, aby tento materiál byl od základu přepracován a jeho přepracování bylo svěřeno týmu odborníků, kteří problematice školství a zájmům učitelů rozumí? Na jeho přepracování se bezpodménečně měli podílet i lidé, jichž se týká, to znamená učitelé z praxe.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Každý systém musí být natolik komplikovaný, aby umožnil hojné čerpání evropských fondů. To je alfa omega veškerých vzdělávacích reforem.
Pokud by se něco zavedlo bez mnohých podpor a tanečků okolo, protože by to bylo jednoduché a funkční, a veškeré peníze by šly přímo, nebude to v tomto smyslu k ničemu.

CatCatherine25 řekl(a)...

Pane kolego,díky za vysvětlení.
Jsem už v tom školství hezky dlouho a jsem pořád ještě hloupá a naivně se domnívám, že ministerstvu školství jde o školy a školám jde o žáky......a ono je to čerpání..

Fanda Moudry řekl(a)...

Na KŘ je nádherně vidět manipulace s fakty v prohlášeních všech zainteresovaných na tvorbě tohoto paskvilu. Kupodivu se do toho nechaly většinově vtáhnout i média. MŠMT se neustále ohání masovou podporou KŘ od učitelstva, což samozřejmě není pravda. Už nyní víme, že na většině škol se do "trojky" dostanou "papíroví králi, známí pana ředitele, starosty, jejich milenky a milenci,..." Takový KŘ si může MŠMT strčit někam.

CatCatherine25 řekl(a)...

Trojstupňový KŘ na několik desetiletí pedagogické dráhy, při čemž z 1. do 2. stupně se postupuje za 2 roky automaticky, je ptákovina sama o sobě.
A aby se učitelé dostali do 3. stupně, budou "doučováni" různými diletanty z různých ziskových i neziskových organizací?

Okomentovat