23.6.17

ČT24: Školy nevědí, kolik handicapovaných dětí nastoupí. Peníze budou, ujišťuje ministerstvo školství

Od září ve školách přibude asistentů i pomůcek pro handicapované žáky, peníze na ně ale zatím chybí. „Přesné počty dětí se speciálními vzdělávacími potřebami se dozvědí na konci srpna,“ zjistila redaktorka České televize Martina Koziolová.Doprovodný článek na webu České televize

2 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Hezký, někdo se prokec - sociální inkluze. Jo jo a pak že ne.

Jinak samozřejmě plky na desátou. Není pravda, že se ředitelé a kdokoli vše dozví na konci srpna. Samozřejmě, že papíry z poraden chodí zcela nepravidelně a tudíž se vše dozvídáme průběžně. Jenom se bude (možná) zavádět koncem srpna do R 44 fce asistentů, pokud byli přiznáni. A ani to není jisté, včera jsem se dozvěděla, že náš kraj vydal nařízení zadávat až v září pod hrozbou jakési sankce.(Královéhradecký).

CatCatherine25 řekl(a)...

Peníze jsou jistě potřeba.
Ale ne na nekvalifikované asistenty, kteří neumějí s postiženými dětmi pracovat a mohou je jenom hlídat, aby si s těmi nepostiženými vzájemně neubližovly. Jsou potřebné na zaplacení odborníků - speciálních pedagogů, kteří budou postiženým dětem pomáhat rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti nutné pro život.

Okomentovat