26.6.17

ČMKOS podporuje školské odbory: Kariérní řád učitelů je rozumný kompromis

Českomoravský odborový svaz pracovníků školství se kariérním systémem učitelů zabývá prakticky od doby účinnosti zákona o pedagogických pracovnících od roku 2005. Současný aktuální návrh kariérního řádu, který nyní bude po vrácení a doplnění Senátem ČR projednávat znovu Poslanecká sněmovna ČR, byl velmi důkladně a podrobně diskutován v rámci tohoto odborového svazu.


Na nejrůznějších úrovních se k němu vyjadřovali členové odborového svazu školství – učitelé i vedoucí pracovníci. Několikrát byl konzultován jeho záměr i v rámci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), která jeho cíle podpořila. Výsledkem je kompromis, který se dá doprovodnými právními předpisy nastavit tak, že bude reflektovat současnou pedagogickou praxi a nebude vyžadovat po učitelích zbytečné papírování. Školské odbory s ministerstvem školství dohodly, že v průběhu ověřování a zavádění kariérního systému se povede s pedagogickou veřejností široká diskuse.

Z diskusí ke kariérnímu řádu nikdy nevyplývalo, že v podobě, v jaké je nyní, by měl být zamítnut, protože je zbytečný, či že by měl být vypracován zcela odlišný. ČMKOS proto nesouhlasí s aktivitami, které odmítají respektovat dohodnutý rozumný kompromis a které dokonce vyzývají k jeho zamítnutí. ČMKOS a školské odbory apelují na poslance, aby setrvali na znění návrhu novely zákona č. 563/2004 Sb., který již jednou schválili.

Zdroj: e-sondy.cz

11 komentářů:

Robert Čapek řekl(a)...

Nikdy jsem si nemyslel, že se vrátí potřeba nazývat nějaké odbory "žluťácké" (tedy zkorumpované) a že to budou ty učitelské, které si to vyslouží. Jít tak důrazně proti zájmům učitelů, to chce opravdu otrlý žaludek. Přestaňte s těmi nesmysly o důkladném projednávání - je to lež. A pokud byste je opravdu důkladně projednali a vyšel z toho tento paskvil, také to odborům na cti nepřidá. Jo, nezapomeňte novému ministrovi donést nějaké vtipné tričko, jako měla Valachová. Ale zjistěte si velikost - znáte se přece - všechno tam v těch odborech popletete!

krtek řekl(a)...

Rozumný kompromis je něco za něco - proč tedy odbory neřeknou za co je KŘ?

Jana Karvaiová řekl(a)...

No to snad ne!

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Divím se, že ty zbytky učitelů z odborů prostě a jednoduše nevystoupí nebo aspoň neprotestují proti takovému vedení.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Žluťáci, žluťáci,
jděte od válu,
stejně už vás zbývá
jenom pomálu...

(Rolničky)

Petr řekl(a)...

Fascinuje me neustale predvedceni mistnich diskutujicich, ze dokud stat (ministerstvo) neziska pro zmenu cehokoli souhlas jednoho kazdeho ucitele, nema pravo nic udelat. Docela by me zajimalo, jak byste si takovou verejnou konzultaci predstavovali. Ve skolstvi v soucasne dobe pusobi asi 50 ruznych adociaci a ministerstvo s vetsinou z nich podle mych informaci prubezne jedna. Nevim, jak by mohlo smysluplne jednat se 150 tisici jednotlivci

Jana Karvaiová řekl(a)...

Add Petr
Fascinuje mne, jak jste dospel k vasemu presvedceni. Nekdo tady neco takoveho propaguje? Tedy jednani s kazdym stopadesatitisicim ucitelem? Nam by zcela stacilo, kdyby se ucitelu ptali vubec. Tedy rekneme aspon kazdeho desateho.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Zaslechl jsem něco o spolku pedagogická komora. Vy ne pane Petře?

Nicka Pytlik řekl(a)...

ministerstvo s vetsinou z nich podle mych informaci prubezne jedna

Je-li výsledkem těch jednání tahle kariérní taškařice, tak by jejich průběh zajímal zase pytliky. Pytlici to šacují tak na litr tuzemáku na dvojici.

Petr řekl(a)...

Spolek pedagogicka komora? To existuje? -

Okomentovat