1.6.16

Přijďte se podívat, jak poveloví roboti dobývají vesmír a školní třídy

Nadchnout děti pro technické vzdělávání nelze bez zapojení technologických novinek do výuky. Vysokoškolský lektor ústecké univerzity Jiří Šretr proto 7. června v EDUpointu Skautského institutu ukáže využití povelově řízených robotů ve výuce fyziky na základní škole.

Robotizace a automatizace výroby čím dále více ovlivňují naši práci a měli bychom rozumět, jak tyto moderní stroje fungují a jak s tím děti ve vyučování seznámit. Proto vysokoškolský lektor ústecké UJEP Jiří Šretr 7. června od 17 hodin ve Skautském institutu rodičům, dětem i učitelům ukáže, jak pracují povelově řízení roboti a jak je lze využít při průzkumu Měsíce a sluneční soustavy. V ukázkové hodině fyziky přítomní uvidí, jak robot na Měsíci měří fyzikální neelektrické veličiny.

“Na jedné straně se svět stává čím dál tím více závislý na digitálních technologiích, na druhé straně zájem o technické předměty upadá. Učitelé se potýkají s tím, jak vzbudit zájem o technické obory či začlenit poznatky z praxe ve firmách do vzdělávání. Bez kontaktu s technologiemi generaci techniků nevytvoříme,” říká Jiří Šretr, který je vedle univerzitní činnosti i jednatelem firmy Mechatronic Education.

“Používání technologií ve výuce rozvíjí myšlení a fantazii dětí, které pak přemýšlejí, jak věci fungují a jakými způsoby je nově využít. Je to skvělá cesta, jak děti ke studiu přírodovědných předmětů motivovat. S příchodem čtvrté průmyslové revoluce (průmysl 4.0) poroste potřeba se strojem efektivně spolupracovat, ať už na Zemi nebo na Měsíci,” říká koordinátorka projektu Otevřené vzdělávání Tamara Kováčová z organizace EDUin.

Žádné komentáře:

Okomentovat