10.6.16

Přečtěte si: Na slibované zvýšení platů si učitelé opět počkají. Státní rozpočet s ním nepočítá

Návrh na změnu odměňování učitelů odmítla pracovní komise Legislativní rady vlády, ministerstvo školství ho musí předělat. Nově mají učitelé před komisí dokazovat, že se zlepšili v dovednostech, a za to postoupit do druhého, případně třetího kariérního stupně a dostat vyšší plat. Podle rady ale návrh nezaručuje objektivitu. Kariérní řád se bude předělávat už podruhé, platit začne nejdříve v roce 2018.

Z článku Markéty Hronové v iHNed.cz vybíráme:

Už je téměř jisté, že 10 procent navíc ke svému platu učitelé nedostanou. Státní rozpočet s tím nepočítá. Také slibovaný spravedlivější systém odměňování, tedy ne podle tabulek, ale skutečných úspěchů ve vzdělávání dětí, je nyní ohrožen.

Ministerský návrh kariérního řádu pro učitele odmítla s velkými výhradami pracovní komise Legislativní rady vlády. Nově mají být učitelé rozřazeni do tří stupňů − začínající, samostatný a výjimečný učitel. S každým postupem se jim zvýší plat, podle návrhu o pět tisíc korun. Jestli učitel postoupí, má rozhodnout komise. Učitelé si budou sestavovat portfolio a dokazovat, co všechno ve své práci dělají a že se profesně posunuli.

Žádné komentáře:

Okomentovat