17.6.16

Ministryně Kateřina Valachová rok ve funkci

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová si připomněla rok ve své funkci. Při této příležitosti se setkala se žáky a pedagogy v Národním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského v Praze, kde slavnostně ukončila školní rok. V rámci setkání navštívila za účasti médií v Senátu PČR také výstavu Karel IV.


„Tleskám žákům, fandím učitelům, děkuji za další školní rok“.

Kateřina Valachová se dnes setkala při příležitosti prvního roku ve funkci ministryně školství, mládeže a tělovýchovy se žáky a pedagogy v Národním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského v Praze. Jednalo se o žáky a pedagogy Gymnázia Františka Palackého z Neratovic, kteří zvítězili v dějepisné soutěži „Na pivo s Karlem Velikým aneb Všední život v dobách minulých“. Oceněným předala ministryně také diplomy.

Poté diskutovala ještě s maturanty z pražského Gymnázia Na Zatlance, kteří se rozhodli pro maturitu z matematiky a s výherci celorepublikového kola debatní soutěže Cestou do parlamentu.

„Jsem ráda, že se nám v průběhu tohoto školního roku podařilo schválit novelu školského zákona, která dětem zaručuje dostatečné kapacity v mateřských školách a umožní vykonávat jednotné závěrečné zkoušky. Ty by měly být totiž zárukou kvalitnějších výsledků žáků středních škol,“ řekla po setkání ministryně školství Kateřina Valachová a pokračovala: „Mám také radost ze schválení novely vysokoškolského zákona a z možnosti nového systému akreditací vysokých škol, a také za veřejnou debatu, která o školství probíhá,“ dodala ministryně Valachová.

Ministryně školství Kateřina Valachová rovněž ocenila jednomyslné schválení nového systému financování regionálního školství vládou. Od roku 2019 tak školy nebudou financované pouze podle počtu žáků, financování se bude odvíjet od počtu odučených hodin, který vyžaduje daný vzdělávací program.

Ministryně navštívila v Senátu PČR také výstavu Karel IV. a po návratu do Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského slavnostně ukončila letošní školní rok se slovy: „Za mě tleskám žákům a fandím učitelům, kterým tímto děkuji za tento školní rok."

Záznam ČT24 (od 46:25)

Poznámka redakce: Záznam celé tiskové konference zpracováváme, zveřejníme ho co nejdříve.

Žádné komentáře:

Okomentovat